بحث درباره بزرگ‌ترین رمان میشل اوئلبک

0
(0)

به گزارش ایسنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه (۲۴ خرداد) ساعت ۱۵ به نقد و بررسی کتاب «نقشه و قلمرو» که به تازگی از سوی نشر نو منتشر شده، اختصاص دارد که با حضور حمیدرضا شعیری، یاسر نوروزی و ابوالفضل الله‌دادی برپا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحۀ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 براساس این خبر، «نقشه و قلمرو»، بزرگ‌ترین رمان میشل اوئلبک است؛ رمانی که به نوعی جمع‌بندی تاریخ است و برآوردی عمیق از یک زندگی؛ هزارتویی متافیزیکی، رمانی کامل و سیاه و عجیب؛ رمانی که خود نویسنده معتقد است با قلمروهای روایی متفاوتش یکی از پیچیده‌ترین ساختارها را در بین متن‌هایش دارد. اوئلبک در نقشه و قلمرو با ترسیم دقیق پیشرفت اجتماعی یک هنرمند و گنجاندن خود در کتاب و برهم ‌زدن این حضور، آرام می‌گیرد.

میشل اوئلبک، پدیدۀ بزرگ ادبیات فرانسه، تنها نویسنده‌ای است که توانسته به این اندازه از تاریخ دنیای ما پرده بردارد و تنها نویسنده فرانسوی است که در این سال‌ها از موفقیت جهانی در چنین ابعادی برخوردار شده اما تاوانی سخت نیز پرداخته است: همان‌قدر که چون ستاره‌ای واقعی ستایش می‌شود، منفور هم هست و بی‌رحمانه نقد شده است. 

او از معدود نویسندگانی است که از اسمش صفت ساخته‌اند و سبکی خاص ابداع کرده است: زیبایی‌شناسی‌ غم‌زده و کمابیش غریبی که تنها به جهانِ رمان‌هایش محدود نمی‌شود. میشل اوئلبک سال ۲۰۱۰ جایزه ادبی گنکور را به‌خاطر خلق رمان «نقشه و قلمرو» به‌دست آورد. پیش از اعطای این جایزه، کتاب او از فروش ۲۰۰ هزار نسخه‌ای در فرانسه برخوردار شده بود.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)