با ساخت روزانه 96 هزار خانه به بی خانمانی در جهان پایان دهید

0
(0)
با ساخت روزانه 96 هزار خانه به بی خانمانی در جهان پایان دهید



به گزارش ویفوروم، برنامه زیستگاه سازمان ملل متحد (UN-Habitat) می گوید که جهان باید هر روز 96000 خانه جدید ارزان قیمت بسازد تا این 3 میلیارد خانه را در خود جای دهد.

بالاکریشنان راجاگوپال، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حق برخورداری از مسکن مناسب در سال گذشته در گزارش خود به مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: عوامل اصلی ایجاد بحران استطاعت مالی ریشه در تغییرات ساختاری دهه های اخیر دارد.

وی همچنین به شهرنشینی سریع، کاهش مسکن عمومی و عدم مداخله دولت از دلایل این امر اشاره کرد.

مهمترین اقدامات برای مقابله با بحران مسکن

مهمترین ابتکارات برای بحران مسکن ممکن است شامل موارد زیر باشد.

لند تراست

سازمان هایی که زمین را به دست می آورند و آن را از بازار سوداگرانه املاک حذف می کنند.

مشارکت دولتی و خصوصی برای مسکن ارزان قیمت

همکاری بین دولت ها و شرکت های بخش خصوصی برای تامین مالی، توسعه و مدیریت پروژه های مسکن ارزان قیمت.

به طور معمول، دولت زمین، حقوق توسعه، و مشوق ها یا یارانه های مالیاتی را ارائه می دهد، در حالی که توسعه دهندگان و سرمایه گذاران در تامین مالی، طراحی معماری، تخصص ساخت و ساز و مدیریت عملیاتی مشارکت می کنند.

استفاده از مواد ارزان قیمت

تعدادی از کشورهای جهان برای کاهش قیمت مسکن و سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز به جای آجر و ساروج با مصالح ارزان قیمت خانه می سازند. یکی از این کشورها هند است که کارشناسان تخمین می زنند که کمبود مسکن در آن 34 میلیون واحد است.

در خانه های پرینت سه بعدی، اجزای اصلی سازه مانند دیوارها و فونداسیون ها با استفاده از پرینترهای سه بعدی صنعتی ساخته می شوند که از یک طرح دیجیتال پیروی می کنند تا ملک را لایه به لایه با استفاده از سیمان، بتن و سایر مصالح ساختمانی چاپ کنند. پس از پرینت سه بعدی سازه اصلی، سازندگان قطعات دیگری مانند پنجره ها، لوله کشی و سیم کشی برق را با استفاده از روش های ساخت و ساز سنتی اضافه می کنند.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)