ایراد در نحوه کسری خدمت فرزندان ایثارگران/ اعلام اسامی شاید بعد!

0
(0)

ایراد در نحوه کسری خدمت فرزندان ایثارگران/ اعلام اسامی شاید بعد!خبرگزاری فارس: ایراد در نحوه کسری خدمت فرزندان ایثارگران/ اعلام اسامی شاید بعد!

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص آمار 20 هزار نفر کسری و معافیت فرزندان ایثارگران، گفت: 20 هزار نفر انتخاب شده‌اند اما ایرادی در کار وجود دارد؛ ما باید روشی اتخاذ کنیم تا همه ایثارگران از این طرح سهم ببرند.

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت و تعیین تکلیف طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران، اظهار داشت: کار ثبت اطلاعات با ثبت‌نام 357 هزار نفر به پایان رسید و تا این لحظه دسته‌بندی افراد ثبت‌نامی بر اساس مشمولیت یا عدم مشمولیت انجام شده است.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: دسته‌بندی‌ها و پالایش افراد بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی صورت گرفته و اسامی 20 هزار نفر از کسانی که مشمول کسری یا معافیت از خدمت می‌شوند نیز انتخاب شده است؛ اما یک ایرادی در کار است.

سردار کریمی در خصوص این «ایراد»، گفت: 20 هزار نفری که برای امسال انتخاب شده‌اند بیشتر در زمره کسانی هستند که 29-28 ماه خدمت عملیاتی دارند و در زمره مشمولان محسوب می‌شوند؛ تعداد اندکی هم هستند که در حال خدمتند؛ اگر بخواهیم به این روش اقدام کنیم حق تعداد زیادی از افرادی که مدت کمتری خدمت عملیاتی دارند تضییع می‌شود.

وی گفت: ما به دنبال شیوه‌ای هستیم که بتوانیم به گونه‌ای لیست افراد را اعلام کنیم تا همه ایثارگران در آن سهیم باشند و اجحاف و تضییع حقی صورت نگیرد و به گونه‌ای نباشد که کسر خدمت فقط مشمول تعدادی شود.

این مقام ارشد سازمان نظام وظیفه به برگزاری جلسات در این زمینه اشاره و بیان داشت: جلساتی را با ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و دیگر خبرگان این حوزه برگزار کردیم تا بتوانیم روشی را پیاده سازیم تا همه ایثارگران از کسری یا معافیت بهره‌مند شوند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص زمان قطعی اعلام اسامی 20 هزار نفر کسری و معافیت خدمت، خاطرنشان کرد: فعلاً تاریخ خاصی را برای اعلام اسامی 20 هزار نفر مشخص نکرده‌ایم چرا که اولویت ما با توجه به آنکه مدافع ایثارگران هستیم انتخاب روشی است که بتوانیم یک راه‌حل منطقی و کامل را در پیش‌رو داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)