اولین تمرین والیبالیست ها در فیلیپین/ نگاه مصمم کاپیتان و طغیان های تصادفی اکبری

0
(0)
اولین تمرین والیبالیست ها در فیلیپین/ نگاه مصمم کاپیتان و طغیان های تصادفی اکبری


تیم ملی والیبال ایران اولین تمرین خود را در فیلیپین برگزار کرد تا خود را برای حضور در رقابت های هفته سوم لیگ ملت ها آماده کند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران که برای هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها در شهر مانیل فیلیپین به سر می‌برد، یکشنبه 5 خرداد ماه اولین تمرین خود را در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار کرد تا به مصاف هم برود. حریفان قدرتمند این هفته آنها ساعت شروع تمرین روز اول ساعت 10:30 به وقت مانیل بود و بازیکنان قرار بود ساعت 9:45 در اتوبوس جمع شوند تا به سالن بروند.

اکبری در راه با دستیارش فتاحی درباره شرکت کنندگان هفته سوم صحبت می کند. آمریکا، هلند، فرانسه و آلمان چه بازیکنانی آوردند؟ اکبری گاهی لبخند می زد و می گفت همه تیم ها پر آمده اند.

سرمربی که هر ثانیه برایش به معنای نزدیک شدن به مسابقات بود، به برگه هایی که در دستش بود نگاه کرد که فیزیک تیم بود.

کاپیتان میلاد عبادی پور با نگاهی ثابت نشسته بود و فقط به جلو نگاه می کرد، در چشمانش وقتی نگاه کردم فرمانده میدانی را دیدم که سنگینی سختی های تیم را تحمل می کرد. فشار هشت شکست و دیدارهای سخت پیش روی تیم است. بقیه بازیکنان به خوبی کنار آمدند. گاهی با هم شوخی می کردند و چیزهایی می گفتند و گاهی در سکوت می نشستند.

روز اول کمی زودتر به باشگاه رسیدیم و ژاپن در حال تمرین بود. به همین دلیل کمی تاخیر داریم. باید منتظر می ماندیم تا تمرینات شاگردان فیلیپ بلین تمام شود.

وقتی وارد سالن شدیم، اکبری بازیکنان را برای دقایقی جمع کرد و آنها با دقت گوش دادند و سپس گرم کردن و حرکات کششی در دستور کار قرار گرفت. وزنه برداری تمرین بعدی تیم ملی بود. هر کدام تمرینات خود را در گوشه ای انجام دادند و ژیمناستیک صبح تمام شد.

تیم ملی ساعت 16 به وقت فیلیپین راهی سالن تمرین شد. پیمان اکبری که مسئولیت سنگین سرمربی این تیم را بر عهده دارد با در دست داشتن مدارک به تحلیل وضعیت سرویس آمریکایی در اتوبوس پرداخت و با کمک او درباره بازیکنان این تیم صحبت کرد. بالاخره باید نگران بود. چشم یک ملت به پره و ساعد بازیکنانی است که از سال های خوب والیبال دور شده اند.

ما به فیل اسپورت آرنا رسیدیم، جایی که فرانسه قبل از ما تمرین می کرد و چند دقیقه منتظر ماندیم تا تمرین آنها تمام شود. ملی پوشان قبل از شروع کار خود دور اکبری جمع شدند. سرمربی آنالیز آمریکایی برنامه هایی را که تیم باید بر اساس آن پیش برود، گفت. پس از آن تمرینات با توپ انجام شد و پس از آن بازیکنان به دو تیم تقسیم شدند و با یکدیگر به رقابت پرداختند. رقابتی که خالی از جذابیت نبود و شعارهای ملی در جاهایی شکل گرفت.

تمرین روز اول به پایان رسید. با عرق ریخته شده از سر و صورت تیم ملی در زمین، با توصیه کاپیتان به بازیکنان، پیراهن های خیس که ظاهر آن ها را تغییر داد، هجوم های گاه و بیگاه اکبری، تلاش بازیکنان برای حمایت از یکدیگر، نگاه خیره فتاحی و… علیزاده در تمرین، امتیاز شماری مشجری او به سود دو تیم تمرینی حرکت کرد به امید صعود به نفع ایران در بازی اصلی، مشغله و مشوق خبرهای خوب و تیمی که شاید بداند شانس کمی برای ایستادن در مقابل دارد. نیروهای والیبال، اما می خواهد تلاش کند.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)