انتشار ۱۲ اثر علمی – پژوهشی از سوی پژوهشگاه قوه قضاییه

0
(0)

به گزارش ایسنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، این آثار در قالب کتاب، گزارش پژوهشی، مطالعه تطبیقی، گزارش کارشناسی و گزارش سلسله نشست‌های نقد رأی در حوزه هایی همچون حقوق بین الملل، حقوق عمومی، حقوق خصوصی و حقوق جزا انتشار یافته است.

«تحلیل ابعاد ترور شهید فخری‌زاده از منظر حقوق بین‌الملل»، «آسیب‌شناسی آیین رسیدگی به مفاسد اقتصادی در دادگاه‌های ویژه»، «نحوه تعدیل اقساط محکوم‌به به ویژه مهریه با توجه به نوسانات نرخ سکه»، «بررسی، نقد و ارائه مواد پیشنهادی اصلاحی پیرامون طرح حمایت از مالکیت صنعتی»، «بررسی و نقد طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول» و «جرم سیاسی از قانون تا اصلاح قانون» از جمله موضوعات آثار پژوهشی منتشره است.

همچنین در سری جدید آثار علمی و پژوهشی انتشار یافته توسط پژوهشگاه قوه قضاییه چهار گزارش از سلسله نشست‌های نقد آرای قضایی شامل «نحوه جبران خسارت وارده به خواهان به لحاظ مستحق للغیر بودن مبیع»، «مرجع صالح رسیدگی به جرم حمل و نگهداری تجهیزات دریافت از ماهواره در حجم عمده»، «تکلیف دادگاه کیفری به صدور حکم به رد اصل مال در جرم انتقال مال غیر علاوه بر مجازات قانونی» و «بررسی و تحلیل جرم تغییر غیرمجاز کاربری اراضی و باغ‌ها» وجود دارد.

۲ کتاب جدید نیز در این دوره تحت عناوین «حقوق بیمه جنایی » به قلم دکتر نعیم سهامی و دکتر رایجیان اصلی و «خسارت تاخیر تادیه در رویه قضایی» تألیف دکتر اکبر میرزانژاد جویباری و دکتررضا خشنودی قرار دارد.

علاقمندان برای مشاهده گزارش های پژوهشی انتشار یافته توسط پژوهشگاه قوه قضاییه می توانند به نشانی اینترنتی www.jri.ac.ir بخش تازه‌های پژوهش مراجعه کنند.

انتهای پیام منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
3 نظر
  1. جانان می گوید

    همش الکیه

  2. دکتر خلیلیان می گوید

    جای خوشحالیه

  3. احسانی می گوید

    بسیار عالی

پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)