امکان بیمه درمان سه ماهه رایگان برای ایرانیان فاقد بیمه فراهم شد

0
(0)سازمان بیمه سلامت ایران، امکان اخذ پوشش بیمه سه ماهه برای کلیه هموطنان فاقد پوشش بیمه از جمله بیماران صعب العلاج را فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا، سازمان بیمه سلامت ایران بنابر بند د تبصره ۱۴ قانون بودجه سالجاری مبنی بر بیمه نمودن افراد فاقد پوشش بیمه پایه، بیش از ۵ میلیون  نفر از افراد مشمول دهک‌های درآمدی یک تا سه را با معرفی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرف مدت یک هفته تحت پوشش بیمه رایگان سلامت همگانی قرار داده که بالطبع در صورت قرار داشتن افراد مبتلابه بیماری های نادر در دهک‌های مذکور، ایشان نیز از این پوشش بیمه ای برخوردار گردیده اند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، همچنین بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در حال حاضر امکان اخذ پوشش بیمه سه ماهه بدون پرداخت حق بیمه برای تمامی هموطنان فاقد پوشش بیمه‌ای از جمله بیماران صعب‌العلاج از طریق مراجعه به سامانه شهروندی به نشانی  Bimehsalamatiranian.ihio.gov.ir  و یا دفاتر پیشخوان دولت فراهم می باشد.

همچنین بنابر بند ن تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر ” ارائه خدماتی مازاد بر خدمات پایه و تکمیلی به بیماران خاص و صعب العلاج، اساسنامه ای از سوی سازمان بیمه سلامت ایران تهیه و پیشنهاد گردید که اخیراً در دولت محترم تصویب شده است و سازمان بیمه سلامت ایران به محض ابلاغ اجرایی خواهد نمود.

 بر این اساس ضمن تسهیل در روند پوشش بیمه‌ای مشمولین، در دریافت خدمات مورد نیاز و پرداخت هزینه‌های درمانی این افراد نیز تسهیل خواهد شد.

روابط عمومی سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که تا کنون اعتبارات خاصی تحت عنوان بیمه رایگان بیماری‌های خاص و صعب العلاج به سازمان اختصاص نیافته است.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)