افتخاری: طلب‌کاران حساب استقلال را جارو کردند / 17 میلیارد تومان از اسپانسر دریافت کردیم

0
(0)

افتخاری: طلب‌کاران حساب استقلال را جارو کردند / ۱۷ میلیارد تومان از اسپانسر دریافت کردیم

مدیر عامل باشگاه استقلال گفت: طلب‌کاران حساب باشگاه را جارو کردند.

رضا افتخاری و وریا غفوری و خسرو حیدری

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سید رضا افتخاری، مدیر عامل باشگاه استقلال که برای استقبال از بازیکنان و کادر فنی پس از پیروزی برابر صنعت‌نفت آبادان و صعود به فینال جام حذفی در فرودگاه مهر‌آباد تهران حضور یافته بود درباره این بازی گفت: ما شرایط سختی داشتیم، زیرا تیم استقلال برای رفتن به آبادان آماده نبود. چهار روز در تهران بارندگی و برف داشتیم و تیم استقلال نتوانست به خوبی تمرین کند. به دنبال لغو بازی برابر صنعت‌نفت آبادان بودیم اما به دلیل پر بودن برنامه سازمان لیگ موفق به انجام این کار نشدیم.

افتخاری ادامه داد: به ناچار مجبور شدیم راهی آبادان شویم و شفر هم به من گفته بود بازیکنان معتقد هستد از نظر روحی و فنی شرایط خوبی دارند. وقتی شنیدم فغانی داوربازی استقلال با صنعت‌نفت است می‌دانستم به مشکلی بر نمی‌خوریم. واقعا بازی سختی بود و اگر داور دیگری به جای فغانی بود شاید نمی‌توانست به خوبی این بازی را مدیریت کند. بازی سخت و سنگینی بود. خدا را شکر می‌کنیم شفر، دستیارانش و بازیکنان نتیجه زحمات خود را گرفتند. استقلال به این پیروزی نیاز داشت، زیرا هر چند در لیگ برتر فاصله امتیازی ما با صدر جدول زیاد است اما در جام حذفی به فینال رسیدیم. به لطف خدا یک جام قهرمانی را خواهیم گرفت و این اتفاق به ما برای پیشبرد کار‌ها با انگیزه بیشتری کمک می‌کند.

مدیر عامل استقلال در واکنش به پرسشی مبنی بر درخواست وینفرد شفر برای جذب بازیکن خارجی و عدم فعالیت باشگاه در 45 روز اخیر نقل‌وانتقالاتی اظهار داشت: در این قضیه باشگاه مقصر نبود و کارهای 2 بازیکن موردنظر شفر را همان‌طور که می‌دانید انجام دادیم. حتی بلیت پرواز هم خریدیم اما در دقیقه 90 اعلام کردند ما نمی‌توانیم به ایران بیاییم. گفتند تحقیق کردیم و ایران ناامن است. ما به شفر گفتیم به این بازیکنان بگوید من در ایران زندگی می‌کنم و کشوری امن است. به آنها هم گفت مشکلی نیست اما نیامدند. ما 2 هفته زمان را همین‌گونه از دست دادیم. 2 بازیکن دیگری که معرفی شده بودند یک نفر در تست پزشکی رد شد. در این رابطه با دکتر نوروزی دائم در تماس بودم و به من گفت این بازیکن از ناحیه زانو و مچ‌پا مشکل دارد. مدارک پزشکی و ام‌ آر‌ آی او را به من نشان داد و ایفمارک هم این مساله را تایید کرد.

افتخاری درباره دیگر بازیکن خارجی گفت: دوباره دنبال بازیکن دیگری رفتیم و کارهای بازیکنی از کامرون را برای آمدن به ایران انجام دادیم. این بازیکنان با مدیر برنامه‌های خود آمدند که هزینه‌هایی نیز برای باشگاه استقلال داشت. بازیکن کامرونی آمد و تست‌های او هم خوب بود و گفتند مشکلی ندارد اما متاسفانه اضافه وزن دارد. این مساله می‌توانست باعث شود تا بازیکن چهار هفته به بازی نرسد. با شفر در میان گذاشتیم و گفت اگر اضافه دارد او را نمی‌خواهم. این بازیکن را هم رد کردیم. دوباره بازیکنی را شب گذشته به من معرفی کردند اما اجازه دهید نگویم از کجا است، زیرا داخلی‌ها او را پیدا می‌کنند و می‌گویند نیاید.

مدیر عامل باشگاه استقلال درباره شخصی که با بازیکنان خارجی موردنظر تماس گرفته و آنها را از سفر به ایران منع می‌کند گفت: ما این شخص را معرفی می‌کنیم. البته هنوز برای من مسجل نشده اما کار سختی نیست و می‌توانیم او را پیدا کنیم. می‌توانیم با بازیکنانی که به ایران نیامدند تماس بگیریم و بپرسیم چه کسی به آنها گفت نیایند. به هر حال بازیکنی که اضافه وزن داشت از سوی شفر رد شد. بازیکنی هم که شب گذشته معرفی شد باید امروز (چهارشنبه) در جلسه‌ای به بررسی آن بپردازیم. سریع باید مقدمات سفرش را فراهم کنیم تا برای پس‌فردا در ایران باشد.

افتخاری سپس با اشاره به موضوع تمدید قرارداد وینفرد شفر خاطرنشان کرد: یکی از شرایط ما با شفر برای تمدید قرارداد آوردن یک جام قهرمانی برای استقلال در لیگ برتر یا جام حذفی بود. ان‌شاالله در فینال جام حذفی مشکلی پیش نمی‌آید و قهرمان شویم. در این صورت باید طبق توافق قبلی قرارداد شفر را تمدید کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره درخواست سکه بازیکنان استقلال در فرودگاه مهرآباد گفت: یک میلیون تومان پاداش بازی قبلی را به حساب بازیکنان ریختیم. پاداش پیروزی برابر صنعت‌نفت را هم امروز واریز می‌کنیم.

افتخاری وضعیت مالی باشگاه استقلال را خیلی خوب ندانست و اظهار داشت: پیش از این شرایط مالی خوبی داشتیم اما مجبور شدیم طلب‌های 118 نفر را پس از توافق پرداخت کنیم. آنها حساب باشگاه استقلال را جارو کردند و چاره‌ای هم نداشتیم. اگر پول طلب‌کاران را نمی‌دادیم مجوز حرفه‌ای استقلال تمدید نمی‌شد. در این شرایط نمی‌توانستیم جواب هواداران را هم بدهیم. بحث مالی را به نحوی حل خواهیم کرد تا مشکلی برای باشگاه استقلال پیش نیاید.

مدیر عامل باشگاه استقلال درباره کسب درآمد از زمان بلیت‌فروشی توسط این باشگاه گفت: بلیت‌فروشی به طور کامل در اختیار اسپانسر است و ما برند و بلیت‌فروشی را به اسپانسر فروختیم. تاکنون از اسپانسر باشگاه در حدود 17 میلیارد دریافت کردیم. این پول باعث شد تا بتوانیم بدهی‌ها را ت
سویه کنیم.

سید رضا افتخاری در رابطه با شرایط مهدی قائدی تصریح کرد: به طور مدام با دکتر نوروزی و توفیقی در تماس بودم. گفتند که خوشبختانه به هوش آمده و شرایط عمومی‌اش خوب است. البته باید یک هفته در بیمارستان بوشهر استراحت کند و نمی‌توانیم او را به تهران بیاوریم. البته پس از گذشت این زمان قائدی را به تهران می‌آوریم تا مداوای او تا زمان رسیدن به تمرین ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)