اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم

0
(0)
اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهممرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای درباره ادعای نماینده یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر واردات واکسن به دولت دوازدهم توضیح داد و اشاره کرد که تعداد واقعی واکسن های وارداتی کرونا تا دوازدهم. دولت 28 میلیون و 700 هزار دوز بود تا پایان دولت دوازدهم 18 میلیون دوز تزریق شد.

به گزارش ایسنا، در متن این پیام روابط عمومی وزارت بهداشت آمده است: پیرو اظهارات نماینده یکی از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری مبنی بر واردات واکسن در دولت دوازدهم، آموزش عمومی و جلوگیری از تحریف واکسن ضروری است. تاریخ به اطلاع عموم مردم شریف می رساند:

1- با توجه به مدارک موجود در مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بر خلاف آقای دکتر می تواند توسط جمعیت هلال احمر و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز درخواست شود. ادعای ظریف مبنی بر واردات 120 میلیون دوز واکسن به دولت جناب آقای روحانی، رقم واقعی 28 میلیون و 700 هزار دوز است که تا پایان دولت دوازدهم تزریق شد و 18 میلیون دوز تزریق شد و آمار واردات واکسن در کشور هفته های اول دولت شهید رئیسی و با ورود مستقیم و موثر وی و ایجاد امکانات و هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی و مالی، تا نیمه شهریور 1400 تعداد واکسن های وارداتی به بیش از 121 میلیون دوز رسید. .

2- همزمان با واردات و حمایت کامل از چرخه تولید واکسن های داخلی، با ایجاد هماهنگی های بین بخشی منسجم و فعال سازی ظرفیت همه مردم در دولت سیزدهم و بیش از 155 میلیون دوز، اقدامات لازم برای تزریق گسترده انجام شد. واکسن ها شامل واکسن تولید داخلی و وارداتی تزریق شد و این رویداد موفق شد با ثبت روزانه بیش از 1.6 میلیون دوز، رکورد جدیدی را در بین کشورهای منطقه به ثبت برساند.

آقای دکتر ظریف، گویا فراموش کرده اید که در دولت دوازدهم، جان هزاران ایرانی بازیچه سیاسی شما و دولت شما شد و در پاسخ به اعتراض مردم عزیز، بهانه هایی برای تاخیر در واردات قرار دادید. واکسن، عدم تعهد به FATF و حالا بعد از 3 سال تلاش دولت سیزدهم و پیگیری جدی رئیس جمهور شهیدمان برای واردات انبوه واکسن و نجات جان هزاران ایرانی، واکسن جدیدی می سازید؟ خواستار و مصادره این دستاورد برای دولت دوازدهم شد که جای تعجب دارد.

البته اگر در همان روزها از کنار گذاشتن افعال مراقبت می کردند، امروز شما بدهکار نبودید. مردم می دانند و تاریخ قضاوت کرده است که شما و دولتتان در کشته شدن هزاران هموطن عزیز از روی غفلت شریک جرم هستید.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)