استاندار اربیل: ما به حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی احترام می گذاریم

0
(0)

به گزارش ایسنا، عبدالرحمن هوشناو در گفت وگو با رسانه های کردی، درباره نشست اخیر استانداران هم مرز با ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه توضیح داد: گلایه ای داشتیم که پرچم اقلیم کردستان به صورت رسمی درج نشده بود. در کنفرانس و آنها نیز گفتند که وجود ندارد. آنها هیچ حساسیتی نسبت به پرچم اقلیم کردستان ندارند و این موضوع را یک موضوع پروتکلی صرف توصیف کرده و حتی برای نصب پرچم اعلام آمادگی کردند.

وی همچنین افزود: ما هیچ حساسیتی نسبت به حضور خود با لباس، پرچم و نقشه اقلیمی روی سینه احساس نکردیم و این موضوع بسیار عادی پذیرفته شد، اما باید توجه داشته باشم که پس از برگزاری همایش این اقدام از سوی تندروها به عنوان رفتار ناشایست تلقی شد.

وی با اشاره به بازخورد این موضوع در شبکه های اجتماعی با این رویکرد که حاکمیت جمهوری اسلامی در سرزمین خودش پایمال می شود، در عین حال گفت: پرچم، لباس و نقشه اقلیم کردستان در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است. عراق و تمامی کشورهای عضو بیانیه جمهوری اسلامی ایران به آن احترام می گذارند و این اقدام به هیچ وجه نقض حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی ایران نیست. این فشارها و هجمه ها به وزیر کشور، استانداران و سایر مقامات جمهوری اسلامی بیشتر به دلیل کمرنگ شدن اهمیت این توافقات است و ممکن است افرادی در داخل جمهوری اسلامی وجود داشته باشند که خواهان روابط تجاری بین دو کشور نباشند. ایران و اقلیم کردستان را باید تشویق و توسعه داد. عمدتا از تندروها.

استاندار اربیل ادامه داد: باز هم تاکید می کنم که ما به حاکمیت و مرزهای جمهوری اسلامی احترام می گذاریم و اقلیم کردستان ساختار خاص خود را دارد که شامل نقشه، سرود و پرچم است و در جمهوری اسلامی ایران به این موارد احترام می گذارند. خوب.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)