از فراخوان جشنواره تئاتر بسیج تا ۲ اجرایی شدن «کوچه عاشقی» و…

0
(0)
از فراخوان جشنواره تئاتر بسیج تا ۲ اجرایی شدن «کوچه عاشقی» و…


فیلم کوتاه «نجنین» به مرحله تدوین و تولید نهایی رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از مشاور رسانه ای فیلم کوتاه «نجنین»، این فیلم کوتاه به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا گنجانلو پس از چهار روز فیلمبرداری در لوکیشن در کوه های رنگارنگ اطراف شهر زنجان به مرحله تدوین رسید.

در توضیح این اثر آمده است: طبیعت اغلب آبستن راه حل های جدیدی است که شما به دنبال آن هستید.

محمدرضا گنج خانلو نویسنده و کارگردان این فیلم کوتاه دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است و پیش از این با فیلم کوتاه «گلر» در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی حضور داشته است.

در «نوجنین» میشم دامن ز، سمانه علوی و مهدی تقی بیگلو به ایفای نقش پرداختند.
سایر عوامل تولید این فیلم کوتاه به شرح زیر معرفی می شوند. تهیه کننده: محمدرضا گنج خانلو و انجمن سینمای جوانان ایران، فیلمبردار: حامد بقائیان، صدابردار: میشم کیامرثی، طراح صحنه و لباس: مهرداد رنجی، طراح گریم: مسعود سمنانی، تدوین: علی قرانی، مدیر تولید: احسان تقی بیگلت کارگردان و برنامه ریز: مهدی هدی، دستیار کارگردان و منشی صحنه: بابک جباری، دستیار فیلمبردار: یوسف صفایی، عوامل فیلمبرداری: جواد تقی زاده، روح الله بدینلو، علی لطفی، دستیار صحنه: مجید عزیزی، دستیار صحنه و لباس: حماماتو ابیدی گراف: عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: محمد رضاهانی، گروه تولید: محمد رضاهانی، مجید باقری، علیرضا میرزایی، مدیر تامین: مجید کامران حقیقی، دستیاران تامین: محمدرضا نصیری و حسن تقیلو، پشتیبانی فنی: گروه سینمایی حماسه، سینما موبایلی پور: .

لازم به ذکر است پخش جشنواره ای این فیلم بر عهده «کارادرس فیلم» خواهد بود.

فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج منتشر شد

فراخوان پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج سودا عشق منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی این جشنواره، فراخوان این رویداد ملی که در دو بخش استانی و کشوری برگزار می‌شود، در بخش‌های نمایش صحنه، خیابانی و محیطی و نمایش منتشر شده و به علاقه مندان و بازیگران هنرهای نمایشی در کشور.
این جشنواره در آبان ماه 1403 به دبیری سازمان بسیج هنرمندان کشور و به دبیری سعید نجفیان برگزار می شود.

آریوبرزن ها رفتند اما سنت پهلوی در تاریخ ماندگار شد

ژاله آموزگار نمایش «آریوبرزن» را اثری راهگشا در به تصویر کشیدن زندگی سردار بزرگی می داند که متعلق به همه ایرانیان است.

نمایش «آریوبرزن» به نویسندگی و کارگردانی حامد مخلمی که از 19 تیرماه در سالن 3 پردیس تئاتر شهرزاد افتتاح شد، شب گذشته دوشنبه 20 تیرماه میزبان ژاله آموزگار، فرزین محدث و رضا بنفشه خواه بود.

معلم ژاله آموزگار پس از تماشای این نمایش گفت: نگاهی بسیار زیبا و بدیع به زندگی آریوبرزن «آریو بارزانی که متعلق به همه ایرانیان است» را تماشا کردم.

این معلم با اشاره به اینکه بعد از این همه مدت همچنان عاشق آریوبرزن هستیم، تاکید کرد: کار آریوبرزن خیلی خوب بود و من باور نمی کردم که بازیگران به این روان و راحت نقش خود را بازی کنند، به افتخار همه این عزیزان. من باور دارم. “

وی ادامه داد: شکست آریوبارسنس به دلیل خیانت یک چوپان ایرانی قبل از اسکندر مقدونی نشان می دهد که همه ایرانیان خوب هستند اما افراد بدی نیز در کنار آنها هستند.

این استاد و پژوهشگر فرهنگ و زبان های باستانی گفت: متأسفانه خیانت باعث می شود الکساندر آریوبارسنس ما را نابود کند. البته آریوبرزن ها می روند، اما راه و رسم پهلوی در طول تاریخ باقی خواهد ماند.»

نمایش آریوبرزن به نویسندگی و کارگردانی حامد مکلامکی تا 31 تیرماه ساعت 21:30 به مدت محدود در سالن 3 پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است.

با توجه به مصادف شدن با دهه اول ماه محرم برنامه «حقیقت فرافکنی» تغییر می کند.

اکران فیلم های مستند در تالار حقیقت مرکز در روزهای یکشنبه و دوشنبه 26 و 28 تیرماه به دلیل آغاز ماه محرم متوقف می شود و پس از آن با اکران مستندهای محرم، عاشورا و آیین های عزاداری ادامه می یابد. .

تماشای این آثار برای علاقمندان رایگان است.

پروژه «نمایش حقیقت» در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «سینما هگریت» مستندهایی از دوره‌های مختلف و در مناسبت‌های ملی و مذهبی در این مرکز تولید می‌شود.

«رجتیچ» به ملک نوفل لوشاتو می رود

گروه هنری هدف با اولین اجرای خود در املاک نوفل لوچاتو روی صحنه می رود.

نمایش رگتیچ به تهیه کنندگی محمدمهدی اوری و نویسندگی و کارگردانی امیرتاها سلکی مرداد ماه 1403 در عمارت نوفل لوشاتو اجرا می شود.
این نمایش یک درام روانشناختی است که تأثیر گذشته افراد را بر حال و آینده آنها نشان می دهد.
در این اثر پنج بازیگر روی صحنه خواهند رفت که به زودی اسامی و سایر بازیگران آن ها اعلام می شود.
آیدان ایمانی، عرفان الماسی، امیرطاها سلکی و محمد عرفان چناری بنیانگذاران گروه هنری تارگت هستند.

کنسرت کوچه عاشقی در دو سانس در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه اجرا می شود.

جدیدترین اثر جلال الدین دری پس از استقبال تماشاگران، به صحنه ای باشکوه رسیده است و علاوه بر ساعت های 19:30 و 22:30 در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 22، 24 و 25 تیر اجرا می شود.

در «خیابان عاشقان» امیرحسین آرمان پس از حضور موفق در سینما و تلویزیون بومی برای اولین بار روی صحنه تئاتر ظاهر شد و امیر کاوه آخانین جان، صدف بهشتی، حمیدرضا ترکاشوند، سمیرا حسینی، محیا دقانی، آناهیتا دری، پریسا روزبهانی، فرداد صفاخو، بهزاد عبدی، سولماز غنی، الهام کرمی، محمدرضا مالکی، حسین میرزائیان، فیض غیاب، هیوا سیفی زاده، مهگل صفدری و محسن سلیمانی در این نمایش حضور خواهند داشت.

این نمایش به تهیه کنندگی سیدمهدی جوادی و علیرضا حقیقی قریب تولید می شود و علاقه مندان می توانند بلیت نمایش های چهارشنبه و پنجشنبه را از امروز و بلیت نمایش جمعه ساعت 17 همان روز را از سایت تیوال تهیه کنند.

دیگر بازیگران کوچه عشاقی عبارتند از: مدیر پروژه: احسان نیلی، مشاور پروژه: سید صابر امامی، مدیر اجرایی و کارگردان ناظر گروه: سید نوید الدین دری، دستیار اول کارگردان و زمانبندی: پریسا روزبهانی، دستیار دوم کارگردان: احسان فتحیان، منشی صحنه: پروانه روزبهانی، آهنگساز: بهزاد عبدی، طراح گریم: سودابه خسروی، طراح نور: رضا خضرایی، صدابردار: عرفان یزدی، طراح صحنه: سعید یزدانی، طراح صحنه: نریمان نوریان، طراح صحنه و لباس: Kamera Gestaba, Alternatives : علیرضا احمدی، تبلیغات: فرزام شکاری، مدیر روابط عمومی: فاطمه آذری، مدیر تامین: رضا دهقان و مدیر تولید: مجتبی برهانی زاده.

تندیس در اولین جشنواره فیلم کوتاه عباس کیارستمی

بر اساس اعلام دبیرخانه اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی، سه تندیس برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته شده است.

تندیس گیلاس طلایی بهترین فیلم، تندیس گیلاس نقره ای برای فیلم دوم و تندیس گیلاس برنزی برای فیلم سوم برای آثار بخش مسابقه این جشنواره در نظر گرفته شده است.

همچنین هیئت داوران به صلاحدید خود در نهایت به سه فیلم از چهل و هفت فیلم مسابقه تحسین ویژه خواهند داد.

مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی در تاریخ 14 جولای 1403 (14 تیرماه 1393) به طور همزمان در تهران و برلین برگزار می شود.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)