از رئیس جمهور آینده باید اعتبارات، زیرساخت ها و معیشت ورزشکاران را خواست

0
(0)
از رئیس جمهور آینده باید اعتبارات، زیرساخت ها و معیشت ورزشکاران را خواست


رئیس فدراسیون هندبال می گوید: این ورزش باید در راس برنامه های رئیس جمهور کشور باشد و برای اعتبارات، زیرساخت ها و معیشت بازیکنان برنامه ریزی ویژه ای داشته باشد.

علیرضا پاکدل در گفت وگو با ایسنا، درباره انتظارات از رئیس جمهور آینده اظهار کرد: یکی از وعده هایی که رئیس جمهور شهیدمان آیت الله رئیسی داده و به آن عمل کرد، در حوزه ورزش بود. قبل از انتخابات در جلسه ای که من حضور داشتم قول دادند وزیر ورزش را از این حوزه انتخاب کنند و او به این وعده عمل کرد. آقای کیومارت هاشمی اهل ورزش است. اکنون انتظار داریم فردی آگاه به ورزش کشور در دولت جدید به عنوان وزیر انتخاب شود. تجربه نشان می دهد که با حضور هاشمی در ورزش کشور آرامش خوبی حاکم شده و کارهای بزرگی در ورزش آغاز شده است.

و افزود: از سوی دیگر انتظار می رود توجه به ورزش به ویژه در دولت قبل در این دولت نیز ادامه داشته باشد. ورزش یکی از مقوله های مهم، تأثیرگذار و نشاط آور جامعه است و می تواند در مجامع بین المللی به عزت کشور کمک زیادی کند. به هر حال شاید یکی از مواردی که همه قدرت های دنیا به آن روی آورده اند ورزش است و ما نیز باید با در نظر گرفتن این ابزار مهم خود را به دنیا معرفی کنیم. وقتی پرچم کشور در سراسر جهان به اهتزاز در می آید باعث افتخار است و چون ورزش مهم است انتظار داریم رئیس جمهور آینده توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در دولت های گذشته چه موضوعاتی مغفول مانده بود، گفت: مهم ترین موضوعی که در دولت قبل مغفول مانده بود، اشتغال و اسکان قهرمانان ورزشی بود. سوال مهمی که می تواند اضطراب را از روی دوش ورزشکاران به ویژه المپیکی ها و قهرمانان آسیایی و جهانی بردارد. فکر یک ورزشکار نباید به معیشت باشد. یکی دیگر از انتظارات ما که کم است بودجه است. البته در بودجه 1403 وزارت ورزش جزو نهادهایی است که مورد توجه ویژه قرار گرفت. بحث اعتبار ورزش کشور مهم است که امیدواریم به طور ملموس شاهد آن باشیم. من فکر می کنم هر چه برای ورزش هزینه کنیم یک سرمایه گذاری است. ورزش باید به ویژه در دستور کار رئیس جمهور کشور باشد.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: علاوه بر معیشت و بودجه باید به زیرساخت ها نیز توجه شود. برای میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی باید به غیر از ورزشگاه آزادی، یک ورزشگاه استاندارد و مناسب در کشور داشته باشیم. نبود سالن چند منظوره یکی از دغدغه های ما در تهران است و سالنی به جز سالن 12 هزار نفری نداریم. به نظر من اگر بخواهیم در ورزش جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم نباید نگران زیرساخت ها باشیم. این یکی از عناصر مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

وی افزود: علیرغم اینکه در سال 1403 بودجه افزایش یافت اما بودجه ورزش اندک بود. اگر بودجه ورزش ایران را با سایر کشورها مقایسه کنیم رقم قابل توجهی نیست. جنگ نابرابر در آسیا و جهان در ورزش داریم. رقبا هزینه های زیادی می کنند و بودجه های هنگفتی به دست می آورند. ما هم امیدواریم هر فردی که رئیس جمهور می شود به ورزش احترام بگذارد. ورزش بومی ما پتانسیل موفقیت در بازی های آسیایی را دارد. اینها مواردی است که ما باید مطالبه کنیم و رئیس جمهور آینده باید برنامه خاصی برای این موضوع داشته باشد.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)