از برگزاری سومین جشنواره ملی مهارت تا رونمایی از نظام کلی بازار کار

0
(0)به گزارش ایسنا، سید سلطان مرتضوی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این هفته در مراسم هفتمین شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور فقید کشورمان و یارانش در سانحه سقوط بالگرد حضور یافت. بین المللی بانک جهانی خاطرنشان کرد و گفت: سطح فقر کشور در این مدت 6.5 میلیون نفر کاهش یافته است و در این مدت رشد اقتصادی کشور در یک دوره 3 ساله از نزدیک به صفر و ارقام منفی یک دهه به بالای 7 درصد رسیده است. پیش .

وی با اشاره به مشکل صادرات نفت به دلیل تحریم ها در دولت قبل گفت: در کمتر از 6 ماه صادرات نفت کشور از مرز یک میلیون بشکه گذشت و تورم افسارگسیخته کشور مهار شد.

افزایش صادرات نفت به بیش از 1.7 میلیون بشکه

به گفته مرتضوی، آیت الله رئیسی با دیپلماسی قدرتمند خود توانست صادرات نفت را به یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برساند و ضمن کنترل پایه پولی و مهار تورم، انضباط مالی را در کشور برقرار کند.

کاهش مستمر بیکاری در دولت شهید رئیسی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به کاهش مستمر نرخ بیکاری اشاره کرد و گفت: در سال 1402 این نرخ به 8.1 درصد رسید و حداقل نرخ بیکاری در 4 دهه گذشته

وی افزود: طبق روایات متعدد در سال 1402 وعده آیت الله صادق رئیسی مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در سال به بیش از یک میلیون شغل رسید و مرکز آمار ایران خالص اشتغال ایجاد شده را 774 هزار نفر اعلام کرد و این اشتغال به جز مستمری بگیر

برگزاری سومین جشنواره ملی مهارت

این هفته مهرداد عظیمی – رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از برگزاری سومین دوره جشنواره ملی ماهارت در راستای ترویج و تقویت فرهنگ کار خبر داد و گفت: ثبت نام در این رویداد تا 30 خرداد ماه باز است.

به گفته وی شناسایی و قدردانی از خیرین در حوزه آموزش فنی و حرفه ای، گسترش و گسترش فرهنگ بخشش و بخشش در جامعه و همچنین بهره گیری از رشد کمی و کیفی آموزش های مهارتی از جمله این موارد است. اهداف برگزاری جشنواره است و افراد واجد شرایط می توانند به صورت حضوری به دبیرخانه استان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر کشور مراجعه کنند.

لایحه ارتقای امنیت شغلی آماده ارائه در مجلس است

هشتمین همایش ملی کار یکی دیگر از رویدادهای این هفته بود و علی حسین ریتی فرد، معاون روابط کار وزیر در آن همایش گفت: با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به تحقق عدالت دستمزد نزدیک می شویم.

او از تهیه لایحه ارتقا دهید امنیت شغلی اعلام کرد و گفت: با کمک و مشاوره اتاق بازرگانی و مرکز پژوهش های مجلس توانستیم لایحه ای برای ارتقای امنیت شغلی طراحی و تدوین کنیم که به زودی به مجلس ارسال می شود.

احیای 10 هزار واحد اقتصادی در دولت سیزدهم

راستی فرد توجه ویژه رئیس جمهور فقید به امنیت شغلی کارگران را عنوان کرد و گفت: تا پایان اسفند 1402 با بیش از 300 واحدی که اعتراض کارگری داشتند یا مشکل داشتند برخورد شد و 10 هزار واحد در سیزدهم احیا شدند. دولت.

افشای سیستم اطلاعاتی کامل بازار کار

افتتاح سامانه جامع اطلاعات بازار کار از دیگر اخبار اعلام شده از سوی معاونت استخدامی وزارت کار است.
همانطور که کریمی بیرانوند گفت سیستم ایجاد آن یکی از کارهایی است که از سال 2010 بر روی زمین باقی مانده است و در 2 هفته آینده آشکار خواهد شد.
به گفته وی، از آنجایی که یکی از دغدغه های همیشگی بازار کار، کسب اطلاعات در این حوزه است، با کمک اطلاعات این سامانه امکان تحلیل کار ایرانیان فراهم می شود.

دو برابر شدن خط اعتباری تعاونی ها در سال 1403

خبر دیگر این هفته افزایش اعتبار تعاونی های استان تهران بود. طبق اعلام مدیرکل تعاون استان تهران خط اعتباری TKZS امسال دو برابر شد و به 6000 میلیارد تومان رسید.
محمد آذرپناه گفت: امسال ردیف اعتباری تعاونی ها از 3000 میلیارد تومان به 6000 میلیارد تومان افزایش یافت که با توجه به ظرفیت بسیار بالای بخش تعاون در استان تهران بیشترین میزان اعتبار را جذب کرد که نشان از تلاش جهادی برای ارائه خدمات به مردم.

ثبت نام در نوزدهمین جشنواره تعاونی های برتر

برگزاری نوزدهمین دوره جشنواره تعاونی های برتر از دیگر خبرهای این هفته بود. این جشنواره با هدف ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و شناسایی تعاونی های موفق در سطح استانی و کشوری، معرفی الگوهای بهتر و تشویق تعاونی ها به ترویج زمینه ها و گرایش های مختلف برگزار می شود. کسب و کار در سپتامبر این ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
به گزارش ایسنا، آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره تا 6 خرداد ماه است و کلیه همکاران باید پرسشنامه جشنواره را تکمیل و اطلاعات خود را در سامانه جامع اداره تعاون به آدرس www.taavoni.mcls.gov.ir یا ادارات تعاون، کار و رفاه استان تهران.
انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)