آمار ۳۴ میلیون نفری بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای / حمایت از تولید بازی‌های پرمخاطب

0
(0)
آمار ۳۴ میلیون نفری بازیکنان بازی‌های رایانه‌ای / حمایت از تولید بازی‌های پرمخاطب


به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی روز دوشنبه (4 اردیبهشت) با حضور در مرحله نهایی اولین رویداد ملی «بازی آرا» و تبریک دهه کرامت، گفت: در حدود دو دهه ای که از ایجاد بازی های رایانه ای می گذرد. بنیاد، اهداف مختلفی دنبال شده است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد بازی های رایانه ای تنها بنیادی است که دارای اختیارات نظارتی است، تصریح کرد: بار تدوین قوانین، مقررات و مجوزها را به دوش می کشد و هیچ مرجع بالاتری در وزارت فرهنگ ندارد. یعنی سه بخش مهم مقررات، نظارت و پشتیبانی وجود دارد.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه تلاش ما تقویت حوزه حمایتی است، گفت: دوستان تلاش کرده اند بر اساس نظام اولویت بندی فرهنگی اقدام کنند. بنابراین اگر به اولویت های خلق آثار، آثار خلق شده در حوزه عفاف و حجاب، فلسطین و موضوع پیشرفت توجه کنیم، کمک می کند.

وی افزود: دشمن به دنبال ایجاد هرج و مرج در جامعه نخبگان است و ما وظیفه داریم تاریخ پرافتخار خود را مرور کنیم و آینده روشن خود را نوید دهیم و بخش مهمی از این کار در حوزه بازی انجام می شود زیرا به عنوان یک صنعت فرهنگی بسیار پیشرو و مورد علاقه

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر اساس آخرین بررسی ها 34 میلیون بازیکن بازی های رایانه ای داریم که از این تعداد حدود چهار میلیون بازیکن حرفه ای هستند و اگر از این ظرفیت استفاده کنیم و شبکه پشتیبانی خود را در اختیار آنها قرار دهیم. مطمئنا بازی های محبوبی خواهد داشت. در لیگی که قبلا برگزار شد، فقط یک بازی بیش از یک میلیون شرکت کننده داشت.

بیشتر بخوانید:

اهمیت استفاده از ظرفیت رسانه ای بازی های رایانه ای

وی بیان کرد: بخشی از کار ما جذب حمایت است، مانند کاری که بعد از چند سال تعلیق جشنواره فجر انجام شد، به عنوان مثال دفتر علمی و فناوری معاونت رئیس جمهور و بخش خصوصی وارد عرصه شدند.

اسماعیلی اضافه کرد: علاوه بر اینکه زمینه جذب کمک ها را فراهم کنیم، باید فرصت حمایت مستقل را هم ایجاد کنیم، به عنوان مثال در حوزه سینما، بنیاد فارابی 17 فیلم مشترک برای امسال آماده کرد، در حالی که زمانی که دولت شروع به کار کرد، این تعداد دو سه فیلم بود.

وی با تاکید بر حضور آمادگی کامل برای حمایت از بازی ها، گفت: در مجموعه اتفاقات خوبی که در بودجه تولیدات فرهنگی امسال افتاد، توجه ویژه ای به این بخش داشتیم. ما هیچ محدودیتی در حمایت از تولید بازی های موثر و پرطرفدار نداریم، به همین دلیل چنین رویدادی عمدتا برگزار می شود. اگر امسال 10 بازی پشتیبانی می شد، مایلیم این پشتیبانی را برای سال آینده به 50 بازی برسانیم.

اسماعیلی ادامه داد: بر اساس آخرین تغییر اساسنامه بنیاد بازی، این بنیاد به بنیاد بازی و سرگرمی ارتقا یافته و مسئولیت ساماندهی سایر بازی های مهم از جمله بازی های رایانه ای نیز به این بنیاد واگذار شده است و اگر این امر محقق می شود، ساختارهای حمایتی پژوهشی، انسانی و مالی، تقویت خواهد شد. خداوند فصل جدیدی در فعالیت های گروه ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، رویداد ملی «بازی آرا» در پنج محور اصلی «زن، خانواده و جمعیت»، «مقاومت، دفاع مقدس و مبارزه با استکبار»، «امید و پیشرفت»، «هویت اسلامی ایرانی» و «قرآن و عترت» برگزار شد. توسط اسفند سال گذشته کار خود را آغاز کرد و در این مدت شرکت کنندگان با کمک مربیان آموزش های فنی و محتوایی لازم را فرا گرفتند. در پایان این رویداد سه روزه، پس از انتخاب بهترین بازی ها و گذراندن فرآیند شتاب، بازی های منتخب تا مرحله ساخت و انتشار بازی پشتیبانی خواهند شد.

انتهای پیاممنبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)