آصفی: مقایسه ایران و قطر موضوعیت ندارد

0
(0)

آصفی: مقایسه ایران و قطر موضوعیت ندارد

این رای غیرعادلانه را نپذیرفتیم؛

آصفی: مقایسه ایران و قطر موضوعیت ندارد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حمید رضا آصفی درباره موضوع رویارویی تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: آنچه در این باره ابتدا در کنفدراسیون فوتبال آسیا اتفاق افتاد رای به نفع فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بود که رویارویی با تیم های عربستانی در زمین ایران و عربستان و به صورت رفت و برگشت برگزار شود. با این وجود متاسفانه در ادامه با فشار عربستانی ها رای تغییر کرد و حکمی به ناحق اعلام شد. علت اعلام دیرهنگام رای ریشه در همین موضوع دارد.

وی ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا بارها اعلام کرده اند که موضوعات سیاسی نباید با ورزش یکی شود و علت اینکه این بحث راه افتاد را به دلیل موضوع حمله به سفارت دانستند. در واقع این موضوع مستمسک امنیتی برای عربستانی ها شد.

مشاور ارشد بین الملل فدراسیون خاطرنشان کرد: فدراسیون دراین مدت هرگز تلاش هایش را متوقف نکرد و از دو سال پیش در این باره به جد پیگیر موضوع بود.این در حالی است که برخی فکر می کنند موضوع ایران و قطر مشابه هم بود که اصلا اینچنین نیست.برای قطر رای به برگزاری بازی در زمین بی طرف داده نشده بود که بخواهند در ادامه آن را عوض کنند.

وی تصریح کرد: اماراتی ها و عربستانی ها با پیگیری های فراوان دنبال این بودند که قطر را به ایران وصل کنند و این کشور هم محروم شود اما چون درباره قطر بهانه ای نداشتند این موضوع محقق نشد.لذا اساسا مقایسه ایران و قطر موضوعیت ندارد.

آصفی افزود: به هر حال ما این رای غیرعادلانه را نپذیرفتیم و بر این باوریم چنین رویکردی خلاف اخلاق و منشور کنفدراسیون فوتبال آسیا است. با این وجود عربستانی ها با فشار اسپانسرها و اهرم های دیگر رای را تغییر دادند. اینفانتینو هم اخیرا در هلند به آقای تاج، رییس فدراسیون ایران گفته که فدراسیون فوتبال ایران را در این موضوع محق می داند. در هر حال این تصمیم نابخردانه است و فدراسیون فوتبال هم تلاش خود را برای تغییر آن در آینده به کار خواهد بست.

لینک منبع

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)