آرژانتین در آستانه صادرات گاز مایع است

0
(0)
آرژانتین در آستانه صادرات گاز مایع استبه گزارش ایسنا، شرکت گولار LNG قراردادی 20 ساله با شرکت Pan American Energy برای تاسیسات شناور گاز طبیعی مایع (FLNG) در آرژانتین امضا کرده است.

گولار LNG اعلام کرد که این پروژه از منابع وسیع منطقه شیل نئوسن Vaca Muerta که دومین منبع بزرگ گاز شیل در جهان است بهره برداری می کند. انتظار می رود این پروژه تا سال 2027 صادرات LNG را آغاز کند و آرژانتین را به صادرکننده LNG تبدیل کند.

Vaca Muerta که در زبان اسپانیایی به معنای “گاو مرده” است، “پرمین” آرژانتین نامیده می شود، اما از نظر ویژگی های جغرافیایی با منطقه نفت شیل “ایگل فورد” آمریکا قابل مقایسه است.

تخمین زده می شود که شیل Vaca Muerta دارای منابع قابل بازیابی از جمله 16 میلیارد بشکه نفت و 308 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی باشد. این رقم Vaca Muerta را به دومین ذخیره بزرگ گاز شیل در جهان تبدیل می کند.

گمان می رود توافق گولار LNG برای پروژه FLNG فاز اول این پروژه چند تاسیساتی باشد و انتظار می رود سایر تولیدکنندگان بزرگ گاز طبیعی در آرژانتین به آن ملحق شوند.

آرژانتین همچنین قصد دارد گاز Vaca Muerta را از طریق خطوط لوله در بولیوی به برزیل صادر کند. مدیران صنعت و تحلیلگران در اوایل سال جاری به رویترز گفتند که شرکت های انرژی از سه کشور آمریکای مرکزی مذاکرات را آغاز کرده اند، اما پیشرفت کمی حاصل شده است و مسائل زیادی وجود دارد که باید قبل از صادرات گاز حل شود.

بر اساس گزارش OilPrice، اگرچه برزیل بزرگترین تولیدکننده نفت آمریکای جنوبی است، اما همزمان با افزایش تقاضا برای گاز طبیعی، با کمبود گاز طبیعی مواجه است. کمبود عرضه، برزیل را وادار به واردات LNG بیشتری کرده است. به خصوص زمانی که شرایط برای تولید برق آبی مساعد نباشد.

انتهای پیام

میانگین امتیاز کاربران: 0 / 5. تعداد آرا: 0

سایر مطالب مرتبط
پرسش/نظر خود را مطرح کنید.

پرسش/نظر خود را مطرح کنید. (آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد)