جواب نیوز

۴۴ دوپینگی در ورزش ایران در سال ۹۶

۴۴ دوپینگی در ورزش ایران در سال ۹۶

رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی از ۱۴۵۰ نمونه‌گیری دوپینگ در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی در حاشیه مجمع سالیانه این فدراسیون اظهار داشت: ما برای سال ۹۶ پیش‌بینی کرده بودیم که ۱۳۰۰ نمونه تست دوپینگ از ورزشکاران ایرانی گرفته شود که این آمار به عدد ۱۴۵۰ رسید، یعنی ما از پیش‌بینی خودمان هم بهتر عمل کردیم.

وی افزود: از این ۱۴۵۰ تست دوپینگ تعداد ۴۴ نمونه مثبت بود که با احتساب شرایطی که وجود دارد ما جزو کشورهای پاک محسوب می‌شویم. با این وجود برای کاهش این آمار تلاش خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی ادامه داد: آمار دوپینگ در رشته‌هایی همچون کشتی و وزنه‌برداری پایین بوده، اما در دوچرخه‌سواری بالا بوده است که در این خصوص باید تلاش بیشتری به خرج بدهیم. در والیبال نیز تست دو ورزشکار مثبت اعلام شد که یکی را امسال اعلام کردیم و ورزشکار دوم نیز در حال بررسی هستیم که جواب نهایی سال آینده اعلام خواهد شد.

دکتر نوروزی در خصوص تاسیس کلینک تخصصی گفت: در این باره مشکل فضا داشتیم که با مساعدت وزارت ورزش این موضوع حل شده و این کلینیک سال آینده تاسیس خواهد شد.

وی در پایان در خصوص بررسی شرایط جسمانی ورزشکاران اعزامی به بازیهایی آسیایی ۲۰۱۸ عنوان کرد: منتظر اعزام لیست نفرات اعزامی هستیم که قرار است تا پایان سال اعلام شود. پس از این موضوع پرونده سلامت را برای ورزشکاران تشکیل خواهیم داد.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.