جواب نیوز

کریمی: مکانیزم شناسایی مشمولان یارانه در بودجه ۹۷ دقیق ذکر نشده است

در نشست امروز کمیسیون اقتصادیکریمی: مکانیزم شناسایی مشمولان یارانه در بودجه ۹۷ دقیق ذکر نشده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز این مسئله عنوان شد که مکانیزم شناسایی افراد مشمول یارانه به صورت دقیق در لایحه بودجه ۹۷ ذکر نشده است.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوعش، اظهارداشت: در جلسه امروز که با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به گستردگی بحث لایحه بودجه، رأی‌گیری برای تصویب یا رد این لایحه به جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون موکول شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تصریح کرد: یکی از محورهای مورد بحث امروز نمایندگان در جلسه امروز کمیسیون موضوع هدفمندی یارانه‌ها بود که عنوان شد در این رابطه تنها کلیات ذکر شده است.

«با توجه به اینکه ۴۲ میلیون نفر در حال حاضر در کشور یارانه‌بگیر هستند در لایحه بودجه ۹۷ اصلاً به صورت جزئی برای حذف افرادی که مشمول شرایط اخذ یارانه نیستند قید نشده است همچنین رویکرد دولت در تبصره‌های مربوط به مشمولان اخذ یارانه نیز ذکر نشده است»

کریمی با انتقاد از اینکه دولت در لایحه بودجه ۹۷ به صراحت درباره حذف یارانه برخی حقوق‌بگیران و مسئولان مطلبی ذکر نکرده است، گفت: دولت اصلاً به این موضوع نپرداخته است که چگونه می‌خواهد تعداد افرادی که مشمول یارانه نیستند را حذف و یا تعدادی که استحقاق اخذ این یارانه را دارند.

وی در بخش دیگری از این جلسه همچنین مقرر شد شفافیت بیشتری در مفاد بندهای مربوط به حذف یارانه برخی افراد و در مجموع هدفمندی یارانه‌ها صورت گیرد همچنین نمایندگان در کمیسیون تلفیق به صورت دقیق‌تر به این موضوع خواهند پرداخت.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مکانیزم شناسایی افراد مشمول یارانه به صورت دقیق در لایحه ذکر نشده است بنابراین باید در نشست‌های بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور که در مجلس صورت می‌گیرد این موضوع به صورت شفاف مشخص شود چرا که تشخیص اینکه چه کسانی استحقاق دریافت یارانه را دارند هنوز به صورت شفاف از سوی دولت ذکر نشده است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a373hf لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.