جواب نیوز

کرجی‌ها بیخیال BRT شوند

اتوبوس تندرو

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: کرج زیرساخت راه اندازی خطوط بی.آر.تی (اتوبوس های تندرو) را ندارد.

مجید استاد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: چند سال قبل شش دستگاه اتوبوس از تبریز برای کرج خریداری شد ولی این اتوبوس‌ها تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته و در پارکینگ نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به دلیل عدم استفاده از این اتوبوس‌ها در خطوط کرج ادامه داد: این اتوبوس‌ها متناسب با سیستم بی.آر.تی طراحی شده‌اند و هم از لحاظ فیزیکی و هم عملکردی برای فعالیت در خطوط عادی مناسب نیستند.

وی افزود: متاسفانه تا زمانی که خطوط بی.آر.تی در کرج راه اندازی نشود و زیرساخت‌های این امر مهیا نشود امکان استفاده از این اتوبوس‌ها وجود ندارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود اتوبوس در کرج قصد داریم این شش اتوبوس را با اتوبوس‌های عادی معاوضه کنیم تا به تعداد اتوبوس‌های فعال کرج اضافه شود.

وی توضیح داد: شرکت سازنده این اتوبوس‌ها هم راغب است که این شش دستگاه را پس بگیرد و در قبال رقمشان چند اتوبوس معمولی به ما تحویل دهد.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: در حال حاضر ۴۵۰ دستگاه اتوبوس در ۶۸ خط کرج فعال است که این تعداد پاسخگوی نیاز شهروندان نیست. کرج در حال حاضر ۳۰۰ اتوبوس کم دارد که برای خرید هر یک از آنها بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.