جواب نیوز

هشتمین دوره طرح «اسوه» با حضور ۴۲ قاری نوجوان برگزار شد + تصاویر

هشتمین دوره طرح «اسوه» با حضور ۴۲ قاری نوجوان برگزار شد + تصاویر

هشتمین دوره طرح اسوه از روز ۱۷ اسفندماه در تهران آغاز شده و تا صبح روز دوشنبه در بخش اول به پایان خواهد رسید تا بخش دوم آن در مناطق عملیاتی جنوب پیگیری شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، طرح آموزشی ـ تربیتی قاریان ممتاز نوجوان قرآن‌کریم «اُسوه» با دغدغه تربیت قاریان متخلّق به اخلاق قرآنی، با سواد و ممتاز در فن تلاوت، به همّت «شورای عالی قرآن»، پس از بررسی‌های کارشناسی از سال ۱۳۹۳ به اجرا درآمد.
طرح آموزشی اسوه در گام اوّل، در قالب دوره یکساله به موضوعاتی مانند صوت و لحن، تجوید و فصاحت، وقف و ابتداء، ترجمه و مفردات، علوم قرآنی، احکام شرعی، اعتقادات، اخلاق قرآنی و در کنار آن برگزاری محافل قرآنی، برنامه‌های تفریحی ورزشی، ضبط تلاوت و اذان جهت پخش از صدا و سیما مبادرت شد.
در پایان هر دوره، آزمون دروس ارائه شده برگزار می‌شود و قاریان در صورت موفقیّت در آزمون پایان دوره، به دوره بالاتر راه پیدا می‌کنند.
در طراحی اخیر، هر سال تعدادی از نخبگان ذی‌صلاح قرائت زیر ۱۲ سال به عضویت این طرح در آمدند و به مدت پنج سال با برنامه‌های تدارک شده همراه خواهند بود. هر یک از شرکت‌کنندگان، پس از پشت سرگذاشتن موفق ۱۰ دوره پیش‌بینی شده، گواهی تخصصی معتبر « قاری اُسوه ـ تلاوت با معرفت » را دریافت خواهند کرد.

هشتمین دوره طرح اسوه از روز ۱۷ اسفندماه در تهران آغاز شده و تا صبح روز دوشنبه در بخش اول به پایان خواهد رسید تا بخش دوم آن در مناطق عملیاتی جنوب پیگیری شود.
در این دوره ۴۲ قاری جوان و نوجوان حضور دارند و به یادگیری دروسی همچون زبان عربی، تجوید و فصاحت، صوت و لحن، درک معنای آیات، حفظ قرآن کریم، اندیشه اسلامی، احکام دین مشغول هستند. از جمله اساتید این دوره می‌توان به شبیر فیروزیان، حجت‌الاسلام مهدی کریمی و حجت‌الاسلام محمد شهبازی در بخش اندیشه اسلامی، حجج اسلام ‌شهاب‌‌الدین غفاری، مهدی کریمی و محمد شهبازی در بخش احکام دین و محمدامین مهدوی، سیدامیر سجادپور و محمد نصرموسوی در بخش قواعد مکالمه و زبان عربی اشاره کرد.
همچنین در بخش صوت و لحن محسن یاراحمدی، سید محمد کرمانی و نصرت‌‌الله عارف حسینی و در بخش درک معنای آیات نیز مسعود وکیل، محمود کریمی و کمال احمدی تدریس این بخش‌ها را بر عهده دارند.
در بخش تجوید، حسن ربیعیان، محمد بابایی و جواد حیدری و در بخش حفظ قرآن کریم نیز حسن زرنوشه فراهانی، حجت‌الاسلام مجید رمضانی و محمود نوروزی آموزش قرآن اموزان را بر عهده دارند.
شرکت کنندگان در این طرح نیز در سه گروه «فجر»، «شمس» و «نجم» حضور دارند که به شرح زیر است.
گروه فجر
سالار اکبرزاده اردبیل
محمدصالح بنایی قزوین
محمدمهدی بیگی تهران
احسان جعفری مرکزی
سید محمد حسینی‌پور سمنان
امیرحسین حیدری تهران
امیرحسین رحمتی گلستان
محمدرضا زاهدی تهران
محمدهادی ساجدی گیلان
مهدی شیروی اصفهان
رضا صفدری سیستان و بلوچستان
مهدی عبرتی گیلان
علیرضا لطفی بوشهر
محمد نوروزی اردبیل
گروه شمس
مصطفی الوانی خراسان جنوبی
علیرضا بازیاری بوشهر
علیرضا باقری اردبیل
محمدحسین جان‌نثاری اصفهان
مهدی حیدری زنجان
مصطفی دهقان خراسان جنوبی
علی ساجدی‌مقدم خراسان رضوی
محمدمهدی سلیمی تهران
علیرضا سلیمی قم
سجاد صفدری سیستان و بلوچستان
سبحان قاری تهران
مهدی مردانمرد اصفهان
مهدی صادقی تهران
سهیل مقدس کرمان
امیرعلی یادگاری تهران
گروه نجم
علی احمدی‌آسور خراسان رضوی
امیرحسین الله‌یارپور تهران
ابراهیم توانچه بوشهر
حسین چوپانی خراسان جنوبی
علیرضا خالقی اصفهان
امیرمحمود دهقانی یزد
صادق رفعتی بوشهر
سید مهدی شیخ‌الاسلامی همدان
مهدی صابری تهران
مهدی عبدلی البرز
ابوالفضل علیزاده اصفهان
احمدرضا لطفی ایلام
مبین محتشمی‌نیا یزد

انتهای پیام

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.