جواب نیوز

نمایش «روزهای نارنجی» در حضور «نوری بیلگه جیلان»

فیلم روزهای نارنجی

اولین نمایش «روزهای نارنجی» در بخش رقابتی بین‌الملل جشنواره فیلم «مالاتیا» ترکیه به همراه نشست پرسش و پاسخ این فیلم برگزار شد.

به گزارش ایسنا، «روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی در حضور هیات داوران جشنواره فیلم «مالاتیا»؛ «نوری بیلگه جیلان» کارگردان سرشناس ترکیه‌ای و مسعود رایگان بازیگر ایرانی به روی پرده رفت و پس از آن نشست پرسش پاسخ این فیلم با حضور کارگردان برگزار شد.

«جیلان» همچنین مستر کلاس خود را نیز در این رویداد سینمایی با حضور بیش از ۸۰۰ نفر سینماگر جوان و مهمان خارجی برگزار کرد و به پرسش‌های مختلف درباره شیوه فیلمسازی خود پاسخ داد.

این کارکردان سرشناس تُرک در سال ۲۰۱۴ برای فیلم «خواب زمستانی» برنده نخل طلای کن شد و امسال نیز با فیلم «درخت گلابی وحشی» نماینده سینمای ترکیه در جوایز اسکار خارجی است.

امسال علاوه بر «روزهای نارنجی» که در بخش اصلی جشنواره «مالاتیا» ترکیه حضور دارد، فیلم «حیوان» به کارگردانی بهرام ارک در بخش پانورامای بین‌الملل به روی پرده می‌رود و همچنین محمد اطبایی تهیه‌کننده ایرانی نیز داور بخش «پلتفورم» بین‌الملل است.

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» پیش از این در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل و جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان نیز روی پرده رفته است،

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند که درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

عرضه و پخش بین‌المللی فیلم «روزهای نارنجی» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.