جواب نیوز

نحوه گروه‌بندی و قرعه‌کشی مقدماتی المپیک اعلام شد

نحوه گروه‌بندی و قرعه‌کشی مقدماتی المپیک اعلام شد

امروز؛

نحوه گروه‌بندی و قرعه‌کشی مقدماتی المپیک اعلام شد

نحوه قرعه کشی مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا که رقابت های مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ محسوب می شود اعلام شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر اساس اعلام سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مجموعا ۴۴ کشور شامل بر ۲۴ کشور غرب و ۲۰ کشور از شرق آسیا در این قرعه کشی حضور خواهند یافت و مسابقات در ۱۱ گروه ۴ تیمی برگزار می شود. برای هر گروه یک میزبان تعیین شده که بر این اساس ایران نیز میزبان مسابقات یکی از گروه های ۶گانه غرب آسیا خواهد بود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا کشورهای ایران ، عربستان ، ازبکستان ، قطر ، بحرین و کویت میزبان گروه های ۶ گانه غرب آسیا هستند که بر این اساس هم گروهی تیم امید ایران با هرکدام از این کشورها منتفی است.

همچنین در منطقه شرق آسیا کشورهای ویتنام، مالزی، کامبوج ، تیمور شرقی و مغولستان به عنوان میزبان گروه های ۵ گانه معرفی شدند.

بر این اساس قرعه کشی در دو منطقه غرب و شرق آسیا به شکل مجزا انجام خواهد شد و وضعیت ۱۱ گروه مرحله مقدماتی رقابت ها مشخص می شود. تیم های اول هر گروه مستقیما جواز حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا را کسب می کنند ، همچنین ۴ تیم برتری که عنوان دوم گروه ها را کسب نموده اند نیز به جمع صدرنشین ها می پیوندند تا ۱۵ تیم نهایی در کنار کشور میزبان رقابت ها در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که سال ۲۰۲۰ برگزار می شود حضور یابند. تیم های برتر رقابت های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ را کسب می کنند.

گفتنی است حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال المپیک ایران به عنوان نماینده ایران روز چهارشنبه در مراسم قرعه کشی رقابت ها حضور خواهد یافت.

Print Email Short Link

کد خبر: ۷۷۳۲۰۲

تاریخ خبر:

المپیک رقابت فوتبال قطر آسیا لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.