جواب نیوز

مدیریت منابع آب نیاز به همراهی مردم و مسئولان دارد

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: کمبود منابع آب، کاهش نزولات آسمانی و ضرورت دقت در مدیریت و صرفه‌جویی مصرف آب، مساله‌ای است که باید با همکاری و همراهی مردم و مسئولان انجام گیرد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حبیبی، اظهار کرد: تدبیر در مصرف آب و فرهنگ‌سازی در این زمینه از مهمترین ارکان غلبه بر بحران کم آبی است.

وی بیشترین مصرف آب در کشور را در بخش کشاورزی اعلام و بیان کرد: در شرایط کنونی، تغییر در شیوه‌های آبیاری، حرکت به سمت مکانیزه و مدرن کردن آبیاری و بهینه مصرف کردن ذخایر آبی اجتناب‌ناپذیر است.

این مقام قضایی بر شناسایی و برخورد با چاه‌های غیرمجاز و اضافه برداشت‌های غیرقانونی آب تاکید کرد و گفت: در راستای صیانت از حقوق عمومی و بیت‌المال باید از هرگونه قانون‌شکنی و تجاوز به منابع آبی جلوگیری شود.

رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به ایام عید و تعطیلی ادارات، اظهار کرد: کشیک‌های نوروزی از مجموعه قضایی و مجموعه‌های متولی در امور اراضی اجازه هیچ‌گونه تعدی و تجاوزی را به افراد سودجو و فرصت طلب نخواهند داد.

وی الزام دقیق بر حقوق بیت‌المال و حقوق خصوصی افراد را ضروری دانست و بیان کرد: در راستای صیانت از اموال عمومی و حقوق بیت‌المال باید به مالکیت‌های خُرد و خصوصی افراد نیز بجای خود دقت شده و حقوق آحاد جامعه رعایت شود.

حبیبی ابراز کرد: نباید اجازه داد برخی سوء مدیریت‌ها یا اختلاف‌نظرها، تبعات اجتماعی برای جامعه ایجاد کند یا به اتحاد ملی و همبستگی مردم لطمه وارد کند

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.