جواب نیوز

طرح واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مددجویان امداد کلید خورد

مسکن مهر اندیشه

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با تاکید بر عزم این نهاد برای شکستن صف مسکن در سال ۹۸ گفت: با توافق کمیته امداد و وزارت راه و شهرسازی، طرح واگذاری ۵۰ هزار واحد مسکن مهر به مددجویان به زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایسنا، مهندس ابراهیم بازیان در همایش سراسری مدیران کمیته امداد با بیان اینکه خانه‌دار شدن همه طبقات محروم جامعه از آرمان‌های انقلاب و امام (ره) بود، افزود: محدودیت منابع و استفاده نکردن از همه ظرفیت‌های کشور، باعث شده پس از ۴ دهه هنوز با این افق فاصله داریم.

وی ادامه داد: مساله تامین مسکن براساس قانون اساسی برعهده دولت است اما این نافی نقش مردم در حمایت از محرومان نیست؛ زیرا مسکن یکی از مهمترین زمینه‌های مشارکت مردم در حمایت از اقشار مستضعف به شمار می‌رود.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب موضوع مسکن نیازمندان را یک معضل عنوان کرده‌اند و بر همه ماست که به صورت جدی به این مشکل بپردازیم.

بازیان با بیان اینکه در کلام رهبری، صدقه و کمک به ساخت مسکن محرومان از بهترین و ماندگارترین آثار شناخته شده است، تاکید کرد: در حال حاضر تنها ۱۳ درصد صدقات در حوزه مسکن استفاده می‌شود.

وی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی درآمد صدقات جمع آوری شده توسط کمیته امداد در ۸ ماه سالجاری اضافه کرد: باید تخصیص اعتبارات بخش مسکن به ویژه در استان‌ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با تاکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی، جذب و هدایت مشارکت مردم در ساخت مسکن نیازمندان گفت: مردم در ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویان زلزله زده در کرمانشاه مشارکت جدی داشتند کردند و بدون این کمک‌ها انجام تعهدات امداد به زلزله‌زدگان مقدور نبود.

بازیان با اشاره به برنامه کمیته امداد برای شکستن صف مسکن مددجویان، افزود: اصلی‌ترین کار کمیته امداد در حال حاضر تامین مسکن مددجویان است و امیدواریم طبق برنامه از پیش تعیین شده، تا سال ۹۸ با مشارکت مردم و نهادهایی چون استانداری‌ها، سپاه و بنیاد برکت، مساله مسکن برای مددجویان به طور کامل حل شود.

وی سیاست خانواده محوری در اسکان مددجویان سالمند و زنان جوان سرپرست خانوار و توجه به تامین مسکن روستایی مقاوم و مناسب را از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد در بخش مسکن دانست و گفت: کل اعتبارات بخش مسکن در سال ۹۷ حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان ۳۸ درصد اعتبارات دولتی، ۱۳ درصد از محل صدقات، ۲۸ درصد از تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت و ۲۱ درصد منابع اختصاصی کمیته امداد است که با مشارکت مددجویان، خیران و حامیان ایتام تحت حمایت تا هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.

مدیرکل دفتر تامین مسکن کمیته امداد با اشاره به ساخت ۵ هزار واحد مسکن روستایی در زلزله کرمانشاه، اضافه کرد: امروز امداد مفتخر است که برای تامین امنیت مردم در روستاها مسکن می‌سازد.

بازیان با اشاره به وجود ۲ میلیون مسکن غیر مقاوم در کشور تاکید کرد: در کشور هر روز زلزله داریم و این مساکن غیر مقاوم در معرض تخریب قرار دارد که باید کار بازسازی آنها به صورت ویژه انجام شود.

وی بر استفاده از ظرفیت مسکن مهر بدون متقاضی برای خانه‌دار شدن مددجویان اشاره کرد و گفت: جانمایی مناسب، برخورداری از وام مسکن، مقاوم بودن و دربرگیری اقشار مختلف مردم، از مزیت‌های مسکن مهر برای مددجویان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: براساس قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور وزارت راه و شهرسازی ماموربه واگذاری تا ۵۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی گردیده است که در زمان وزیر سابق مسکن این موضوع پیشرفتی نداشت و تنها ۳ هزار واحد اختصاص یافت اما براساس توافق اخیر کمیته امداد و وزارت راه وشهرسازی در نشست اخیر مقرر شد این مهم ظرف یک ماه به طور جدی پیگیری و مراحل واگذاری آن سرعت گیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.