جواب نیوز

زندگی در میان زباله‌های مهاباد چطوره؟

پلاستیک

فرماندار مهاباد گفت: مهاباد نیازمند محل مناسب برای دفع پسماند شهری است.

ایرج شجاعی در گفت وگو با خبرنگارایسنا افزود: در خصوص جمع آوری و دفع پسماند شهری هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها مشکل اصلی در خصوص پسماند شهری نبود محل مناسب برای دفع پسماند شهری است.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه شرایط مدیریت پسماند مهاباد منطبق با استاندارد های محیط زیستی و بهداشتی نیست، تصریح کرد: محل فعلی دفع پسماند و زباله های شهری که در ۲ کیلومتری سید آباد قرار دارد مجوزی از سوی سازمان محیط زیست دریافت نکرده و دفن پسماند در آن محل منطبق با شرایط و ضوابط محیط زیستی نبوده و برای روستاهای مجاور مشکلات بهداشتی و زیست محیطی به وجود آورده است.

شجاعی با اشاره به اینکه روزانه ۱۸۰ تن زباله در مهاباد تولید می شود خاطر نشان کرد: سرانه تولید زباله از استاندارد کشوری بالاتر بوده از این رو ضرورت آموزش فرهنگی کاهش پسماند و تفکیک زباله از مبدا در مهاباد جز نیازها است.

وی گفت: خروج شیرابه‌های پسماند شهری و ورود آن به محیط و منابع آبی منطقه، پخش شدن زباله های خشک و پلاستیک در زمینهای اطراف به دلیل وزش باد و شیوع بیماری ها از جمله مشکلات محل قدیمی دفن پسماند و زباله در مهاباد است.

شجاعی اظهار کرد: باید در کوتاه مدت ساماندهی محله قدیمی دفع پسماند از سوی شهرداری مهاباد انجام شود و در میان مدت نیز محل جدیدی را برای دفع پسماند شهری معرفی شود.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه انتقال زمان سایت قدیمی پسماند به محل جدید در دستور کار فرمانداری مهاباد است، ادامه داد: متاسفانه شهرداری سال هاست در نظر دارد مکان مناسبی را برای دفن پسماند شهری تعیین کند ولی متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده است و احداث سایت جدید زباله شهرستان در بلاتکلیفی قرار دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.