جواب نیوز

«دوگانه‌سوز»؛ رونمایی شد

«دوگانه‌سوز»؛ رونمایی شد

مراسم رونمایی «دوگانه‌سوز»؛ چهارمین آلبوم گروه خورشید سیاه با حضور اهالی موسیقی و اعضای گروه در کافه لاکی کلاور برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بعد‌ازظهر جمعه یکم دی‌ماه مراسم رونمایی و جشن امضای «دوگانه‌سوز» چهارمین آلبوم رسمی گروه خورشید سیاه در کافه لاکی‌کلاور برگزار شد که در انتهای مراسم و پس از اجرای زنده پنج تراک از قطعات آلبوم، اعضای گروه خورشید سیاه با طرفدارانشان عکس گرفتند و به امضای آلبوم‌های خریداری شده پرداختند.

در ابتدای این آیین رونمایی مجری پس از خوشامدگویی به مهمانان ضمن اشاره به همزمانی و انطباق آلودگی شدید هوای شهر تهران و رونمایی آلبوم دوگانه‌سوز، بن‌مایه‌های این دو رخداد را مشترک دانست و سپس از فرشاد رمضانی؛ نوازنده پیشکسوت گیتاربیس و سرپرست گروه راک دگردیس خواست تا کمی درباره آلبوم جدید خورشید سیاه سخن بگوید.

فرشاد رمضانی درباره وضعیت این روزهای موسیقی و همچنین کیفیت‌های آلبوم «دوگانه‌سوز» تصریح کرد: همه می‌دانیم که این روزها کار جدی موسیقی کردن دشوار است و خورشید سیاه موسیقی‌اش جدی و دغدغه‌مند است. دغدغه مسائل محیط‌زیست، مسائل اجتماعی، سیاسی و… دارد.

رمضانی در ادامه افزود: پیش از این‌که به مراسم بیایم، وقتی در حال گوش کردن آلبوم بودم متوجه ظرافت‌ها و نکته‌بینی‌های نهفته در آهنگ‌ها و اشعار قطعات شدم و خیلی خوشحال هستم که حالا درباره آن با شما سخن می‌گویم. به‌نظر می‌رسد اشعار کیفیت هنری مطلوبی دارند، از ایهام و کنایه در آن‌ها به‌درستی استفاده شده و تلفیق صحیح شعر فارسی و موسیقی راک به دلپذیری آثار کمک زیادی کرده است.

در ادامه از نیما جوان؛ مدیر پخش و نشر جوان دعوت شد تا پشت تریبون قرار بگیرد. جوان پس از ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم، تاکید کرد: امروز می‌خواهم یک حرف تکراری بزنم و بر این تکرار تاکید کنم چرا که هرچه گفته شود باز هم کم است. عزیزان کپی رایت را رعایت کنید و به فرزندانتان بیاموزید که کپی‌رایت را محترم بشناسند چرا که در غیر این‌صورت آثار جدی هنری هیچ‌ دوامی نخواهند یافت و هنرمندان نمی‌توانند به‌کارشان ادامه دهند.

جوان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: دوستی دیرینه‌ای با اعضای گروه «خورشید سیاه» دارم و باید بسیار تبریک بگویم به‌خاطر چهارمین طلوع خورشید سیاه.
ژوبین عسگریه؛ نوازنده دیجیریدو و آهنگساز هم ضمن گفتن تبریک به اعضا و علاقه‌مندان خورشید سیاه به‌مناسبت رونمایی آلبوم «دوگانه‌سوز» گفت: درباره این آلبوم زیاد می‌شود سخن گفت اگرچه معمولا ترجیح می‌دهیم همه آلبوم را شنیده باشند و بعد درباره‌اش سخن بگویند اما همه آن‌چه می‌شد درباره آن صحبت کرد را فرشاد رمضانی و نیما جوان گفتند. من فقط امیدوارم این آلبوم به‌خوبی شنیده شود و آن‌گونه که استحقاقش را دارد موفقیت کسب کند.

سپس سهند آدم‌عارف؛ مجری مراسم ضمن اشاره به غافلگیری خورشید سیاه و اعلام این‌که قرار است گروه، پنج تراک از قطعات آلبوم را اجرا کند درباره «دوگانه‌سوز» گفت: پس از شنیدن آهنگ‌های «دوگانه‌سوز» این‌طور به‌نظر می‌رسد که گروه خورشید سیاه به‌طور کامل پوست انداخته است و به مرزهای پختگی یک گروه حرفه‌ای موسیقی رسیده است. دغدغه‌هایشان را عمومیت بخشیده‌اند و حالا علاوه بر معضلات محیط‌زیست، معضلاتی همچون حاشیه‌نشینی، فساد، فقر و…را درونمایه قرار می‌دهد.

این مراسم با دعوت از طاهر علی‌رمضانی؛ سرپرست گروه و نوازنده گیتار بیس، جهانگیر رها؛ خواننده و آهنگساز، آرش اسلامی؛ نوازنده لیدگیتار و علی فره‌مند؛ نوازنده درامز و کاخن، روی سن ادامه پیدا کرد.

طاهر علی‌رمضانی ابتدا ضمن تشکر از همه کسانی که در سال‌های اخیر با گروه «خورشید سیاه» همراه بوده‌اند، به همه مهمانان خوش‌آمد گفت و ارتباط عمیق میان هنرمندان را مهم‌ترین عامل رشد آثار هنری دانست.

جهانگیر رها هم با اشاره به زلزله اخیر و آلودگی هوا و همزمانی این رخدادها با رونمایی آلبوم، به مهمانان و اساتیدی که در جمع حضور دارند خوش‌آمد گفت.

گروه خورشید سیاه در این مراسم رونمایی، پنج قطعه «لالالا»، «می‌خوای بری کوه»، «پشت شالیزار»، «جیگی‌جیگی» و «دختر کافه‌چی» را برای نخستین بار اجرا کردند که به‌شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفت و در هنگام اجرا و بعد از اجرای هر قطعه شور و هیجان در محل برگزاری آیین رونمایی لبریز شده بود. تشویق‌ها و ابراز احساسات هنگام اجرای آخرین قطعه یعنی «دختر کافه‌چی» به اوج خود رسید و تماشاگران چند دقیقه به‌صورت ایستاده اعضای گروه را تشویق کردند.

آلبوم «دوگانه‌سوز» را استودیو و موسسه فرهنگی‌هنری سی‌لحن باربد تولید و منتشر کرده است و پخش این آلبوم به عهده پخش جوان بوده است.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.