جواب نیوز

دریافت کارت امداد اجباری نیست + اسامی شرکت‌های معتبر امداد خودرو

دریافت کارت امداد اجباری نیست + اسامی شرکت‌های معتبر امداد خودرو

دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو با تأکید بر اینکه هیچ اجباری برای دریافت کارت امداد از شرکت‌های امدادرسان وجود ندارد، گفت حدود ۹۰ درصد خودروهای تولید داخل یا وارداتی تحت پوشش ۴ شرکت اصلی امدادی عضو انجمن خدمات پس از فروش هستند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عدم نظارت بر فعالیت امداد خودروهای غیر مجاز عاملی شده تا حضور آنها در سطح جاده‌های کشور هر روز افزایش پیدا کند. در حال حاضر امداد خودروهای غیر مجاز با شگردهای خاص خود اعم از تماس و اخذ مبالغی غیرمتعارف سعی در جذب مشتریان دارند و مردم نیز بدون اطلاع در دام آنها گرفتار می‌شوند.

استفاده از قطعات یدکی تقلبی و معیوب به جای قطعات اصلی، دریافت هزینه‌های بالا برای حمل خودروی معیوب به تعمیرگاه و حتی تعمیرهای ناقص امروز مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است. عباسعلی غیاثی به عنوان دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو در همین ارتباط در نشستی خبری عنوان کرده که متأسفانه امداد خودروهای غیر مجاز در قالب تملس با مردم اعلام می کنند که اگر کارت آنها را خریداری نکنید خودروی آنها توسط پلیس توقیف می کند که این موضوع اصلا صحت ندارد.

وی با بیان اینکه حتی برخی از شرکت های امداد خودرو مشتریان را با ارائه خدمات رایگان گمراه می کنند، افزود: این در حالی است که محاسبات نشان می‌دهد آنها ماهانه ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان بر روی قبض تلفن افرادی که با این شرکت‌ها تماس می‌گیرند هزینه دریافت می‌کنند.

دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو با تأکید بر اینکه هیچ اجباری برای دریافت کارت امداد از شرکت‌های امدادرسان وجود ندارد، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد خودروهای تولید داخل یا وارداتی تحت پوشش ۴ شرکت اصلی امدادی عضو انجمن خدمات پس از فروش هستند به نحوی که کلیه امدادرسان ها موظف به امدادرسانی براساس گارانتی خودروها تا دوسال و ۴۰ هزار کیلومتر را دار هستند البته بعد از اتمام دوره گارانتی هم براساس تعرفه‌های تعیین شده امداد رسانی به مشتریان انجام می‌شود.

غیاثی در خصوص نوع قطعات استفاده شده توسط امدادگران نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: به صورت کلی امدادگران انجمن از قطعات استاندارد استفاده می کنند البته اگر شکایتی در این رابطه از مردم دریافت کنیم حتما موضوع را بررسی خواهیم کرد.

دبیر انجمن خدمات پس از فروش خودرو در مورد فروش کارت های اشتراک امداد خودرو،افزود: ایران خودرو، سایپا و برخی دیگر از برندهای خودرویی مکانیزم امداد، گارانتی و وارانتی خود را دارند و در این سیستم، کارت های خدماتی برای برخی از مدل های خودرویی در زمان خرید صادر می شود و این کارت ها هزینه اضافی بعد از خرید خودرو برای خریدار در برندارد اما به تازگی برخی شرکت هایی که قارچ گونه در حال افزایش هستند با تماس با مشتریان، آنها را تهدید به جریمه و برخورد پلیسی در صورت نخریدن اشتراک می کنند که این اتفاق بسیار نگران کننده است.

وی اضافه کرد: باید تأکید کنم که نمی‌توان به تمام خودروها فقط با یک ناوگان خدمات ارائه کرد، زیرا ممکن است حمل خودرو طوری صورت گیرد که به سپر و یا بخش‌های دیگر خودرو آسیب وارد شود.

وی با اعلام اینکه متاسفانه چند وقتی است که یک شرکت امداد خودرویی بد نام که منحل شده بود تحت لوای یک انجمن در مورد امداد خودروی برون شهری در رسانه ها و فضای مجازی دست به تبلیغات گسترده می زند، اظهارداشت: شورای حل اختلاف بین خودروسازان و خریداران خودرو برای رسیدگی به شکایات مربوط به امدادرسانی است.

در ادامه این نشست خبری پناهی عضو هیئت مدیره انجمن خدمات پس از فروش خودرو پناهی مشکل امداد خودروهای متفرقه را در نداشتن سه اصل مهم کاری دانست و افزود: اولا این دوستان هیچ چیزی از امداد، خدمات و اشتراک نمی دانند و تنها برای پول گرفتن به صحنه آمده و متاسفانه در تبلیغات خود ادعا می کنند که خدمات رایگان می دهند. در حالی که وقتی شما اشتراک امدادی خرید می کنید باید برخی از خدمات را رایگان انجام دهید و این دیگر منت گذاشتن ندارد اما ایشان حتی این کار را هم در عمل انجام نمی دهن!.

وی اضافه کرد: مشکل دوم موضوع فنی است یعنی مگر می شود شما بحث فنی بیش از ۱۰۰ مدل خودرو را بلد باشید و در تبلیغات خود نیز ادعا کنی که تمام خودروها را تحت پوشش قرار خواهی داد در حالیکه سایپا و ایران خودرو نیز در مورد خودروهای برند دیگر چنین ادعایی نمی توانند کنند.

مدیرعامل امداد خودرو سایپا تاکید کرد: مشکل دیگری که ادعا کنندگان امدادهای رایگان دارند، هزینه ای است که ابتدا اعلام می کنند نمی گیرند اما بعدا متوجه می شوید که چندین برابر عرف از خودروسوار دریافت کرده و به نوعی سر ایشان را کلاه گذاشته اند.

لیست ۴ شرکت معتبر امداد رسان به شرح زیر است:

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.