جواب نیوز

خاطره بد رئال مادرید با کی‌روش می‌تواند به نفع این تیم تمام شود

عملکردی که رئال مادرید با هدایت سرمربی پرتغالی داشت می‌تواند سفیدپوشان را به جبران اختلاف ۱۴ امتیازی با بارسلونا امیدوار کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بانکادا، رئال مادرید دیروز (شنبه) در هفته هفدهم لالیگا با سه گل مغلوب بارسلونا شد و اختلافش با آبی اناری‌های صدرنشین به ۱۴ امتیاز رسید. (البته این اختلاف با یک بازی کمتر رئال مادرید می‌تواند به ۱۱ برسد). تاریخ نشان داده با این اختلاف هم شانس قهرمانی وجود دارد اما این اتفاق برای سفیدپوشان رخ نداده است. سفیدپوشان تنها توانستند اختلاف ۵ امتیازی را جبران کنند اما می‌توانند امیدوار باشند که خاطره بد سال ۲۰۰۴ این بار به نفع‌شان تمام شود.

بیشترین اختلاف

زمانی که تیتو ویلانووا در فصل ۱۳-۲۰۱۲ هدایت بارسلونا را بر عهده داشت و رئال مادرید تحت هدایت ژوزه مورینیو بود اختلاف دو تیم تا پایان هفته هفدهم ۱۶ امتیاز بود. اتفاق عجیبی تا پایان فصل رخ نداد و آبی اناری‌ها با ۱۰۰ امتیاز و ۱۵ امتیاز بیشتر نسبت به سفیدپوشان قهرمان شدند.

شروع یک دوران فوق‌العاده

فصل ۰۹-۲۰۰۸ آغاز دوران درخشان بارسا با پپ گواردیولا بود. تیم کاتالانی با ارائه یک فوتبال فوق‌العاده و دیدنی صدرنشین بلامنازع لالیگا بود. این تیم تا هفته هفدهم ۴۴ امتیاز کسب کرد و مادرید ۳۲ امتیازی بود. با این حال والنسیا با یک امتیاز بالاتر از مادرید بود و سویا هم امتیازشان.

درخشش آبی اناری‌ها ادامه داشت و آن ها توانستند لالیگا را با ۸۷ امتیاز به پایان برساندند. مادرید با ۹ امتیاز کمتر نایب قهرمان شد. در آن فصل برند شوستر جایگزین خوان‌ده راموس شد.

مادرید فصل ۰۶-۲۰۰۵ را خیلی بد شروع کرد. سفیدپوشان واندرلی لوکزامبورگو را به عنوان سرمربی خود برگزیدند تا کهکشانی‌ را هدایت کند. اما او نتوانست عملکرد خوبی در این تیم داشته باشد. تا پایان هفته هفدهم بارسلونا فرانک رایکارد با ۴۰ امتیاز و ۱۱ امتیاز بیشتر از مادرید صدرنشنین بود. سفیدپوشان در جایگاه ششم قرار داشتند.

تیم کاتالانی به راحتی توانست با ۸۲ امتیاز قهرمان شود و ۱۲ امتیاز بیشتر از مادرید کسب کند. لوکزامبورگو تا پایان فصل سرمربی سفیدپوشان باقی نماند و در نیمه فصل لوپس کارو (سرمربی تیم دوم مادرید) هدایت آن ها را بر عهده گرفت.

در فصل ۰۵-۲۰۰۴ دو تیم بارسلونا و مادرید تقریبا اختلاف مشابهی داشتند. تیم رایکارد ۴۳ و مادرید ۳۳ امتیازی بودند. آبی‌اناری‌ها فصل را با قهرمانی به پایان رساندند و ۸۴ امتیاز به دست آوردند. آن‌ها ۴ امتیاز نسبت به مادرید بیشتر کسب کردند. سفیدپوشان در این فصل سه سرمربی داشتند.

جبران ۱۵ امتیاز اختلاف

در فصل ۰۴-۲۰۰۳ اتفاق عجیبی در لالیگا رخ داد. مادرید کارلوس کی‌روش تا پایان هفته هفدهم صدرنشین بود. این تیم نسبت به بارسلونا ۱۵ امتیاز بیشتر داشت و ۳۹ امتیاز کسب کرده بود. در رتبه دوم والنسیای رافائل بنیتس با ۳۷ امتیاز قرار داشت. با وجود چنین اختلافی سفیدپوشان نتوانستند قهرمان شوند. والنسیا با کسب ۷۷ امتیاز فاتح لالیگا و بارسلونا با ۷۲ امتیاز نایب قهرمان شد اما مادرید با ۷۰ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

بهترین رکورد مادرید در جبران اختلاف

بهترین جبران اختلاف برای سفیدپوشان که منجر به قهرمانی در لالیگا شد به فصل ۰۷-۲۰۰۶ برمی‌گردد. سویا تا پایان هفته هفدهم با ۳۷ امتیاز صدرنشین بود و ۵ امتیاز بیشتر از بارسلونا و مادرید داشت. شاگردان فابیو کاپلو توانستند این اختلاف را جبران کنند و در حالی که هم‌امتیاز با بارسلونا بودند جشن قهرمانی بگیرند. مادرید در بازی‌های رودررو نتایج بهتری کسب کرده بود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.