جواب نیوز

جلسه باوزارت علوم برای تصمیم درباره تاثیر امتحانات نهایی بر کنکور

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:کنکور

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحایی در حاشیه همایش«بانوی امید» به سئوال برخی از خبرنگاران پاسخ داد.

وی با تاکید بر اینکه مدارس تا آخرین روز اسفند یعنی ۲۸ اسفند ماه باز هستند، در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس اعلام کرده اند مدارس از شنبه آینده تعطیل است، گفت: امسال به دلیل آلودگی هوا و شرایط دیگر تعطیلات زیادی داشتیم و به همین دلیل مدارس تا آخرین روز اسفند دایر خواهد بود تا عقب ماندگی ها را بتوانیم جبران کنیم. بعید می دانم با وجود چنین ابلاغیه ای مدرسه ای اعلام کرده باشد که مدارس از شنبه آینده تعطیل است و ما از خانواده ها خواهش می کنیم برنامه هایشان را برای تعطیلات برای خود ایان نوروز تنظیم کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور بیان کرد: میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور حداقل تا دوسال آینده، همانند گذشته خواهد بود. درباره تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور سراسری نیز فردا با وزارت علوم جلسه ای داریم و ما معتقدیم اگر قرار باشد امتحانات نهایی تاثیری در ورود دانش آموزان به به آموزش عالی نداشته باشد آن را گسترش ندهیم چرا که برای ما فقط بار مالی و سختی های سخت افزاری دارد.

بطحایی همچنین درباره ارسال بخشنامه درباره برگزاری مراسم «چهارشنبه سوری» در مدارس نیز عنوان کرد: از چنین بخشنامه‌ای اطلاع ندارم. هرچند چهارشنبه سوری به عنوان مراسم سنتی ایرانیان می‌تواند کم خطرتر از آنچه تاکنون بوده برگزار شود.

وی درباره نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص طرح برگزاری آزمون‌ها در دوره ابتدایی نیز، گفت: امروز یا فردا اطلاعیه‌ای را در این باره منتشر می‌کنیم.

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.