جواب نیوز

جزئیات مصوبه شورایعالی شهرسازی درباره طرح جامع "تیس"

جزئیات مصوبه شورایعالی شهرسازی درباره طرح جامع "تیس"

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استاندار سیستان‌و‌بلوچستان و همچنین مدیرعامل شرکت عمران شهرهای‌جدید مصوبه ۸ بندی شورا را در رابطه با طرح جامع شهر جدید تیس، ابلاغ کرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، متن نامه شورایعالی معماری و شهرسازی در خصوص شهر جدید تیس (از توابع چابهار) به شرح ذیل است؛

«شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران در جلسه ۱۴ اسفند ۹۶ ضمن استماع گزارش مشاور تهیه کننده طرح جامع شهر جدید تیس از نحوه اعمال اصلاحات مطروحه در مصوبه مورخ ۱۴ تیرماه ۹۵ ضمن تصویب نهایی طرح، مقرر نمود اسناد و مدارک آن پس از اعمال شروط زیر توسط دبیر شورای‌عالی ابلاغ شود.

۱- با عنایت به ابهام مطرح شده در خصوص حریم سونامی (عرض اراضی متاثر از سونامی احتمالی)، نظر مراجع قانونی مرتبط در این خصوص اخذ و از هرگونه بارگذاری در حریم اعلام شده پرهیز شود. تبعا در این بخش فعالیت مجاز، تفرج و گردشگری گسترده و باز مجاز خواهد بود.

۲-با عنایت به تداخل محدوده شهر جدید با مرز تقسیمات شهرستان‌های کنارک و چابهار، نظر رسمی وزارت کشور در این خصوص اخذ و ملاک‌عمل قرار گیرد.

۳- حریم قانونی دریای عمان از محدوده شهر خارج و در حریم تثبیت شود.

۴- تمهیدات لازم جهت حفظ رژیم هیدرولوژی و آبراهه‌های تغذیه کننده جنگل‌های مانگرو در طرح اتخاذ شود.

۵- در مرحله اول کاربری مسکونی فقط در حدود ۹۰۰ هکتار در غرب شهر استقرار یابد و تا تکمیل ظرفیت جمعیت‌پذیری بخش مذکور تخصیص کاربری در سایر بخش‌ها صرفا مختص به خدمات شهری و فراشهری و گردشگری بزرگ مقیاس باشد.

۶- سند کاربری اراضی پیشنهادی و سند پهنه بندی حریم طرح جامع هماهنگ با مصوب «تدقیق سرانه‌ها و تعاریف مفاهیم و کاربری‌های شهری» و «نحوه تدوین سند پهنه بندی حریم» و با رعایت الزامات صدرالذکر اصلاح شود و پس از تایید اداره کل راه و شهرسازی و کنترل دبیرخانه شورای‌عالی توسط دبیر شورا، ابلاغ گردد.

۷- تامین آب از ابتدا باید بر اساس منابع آب دریا و روش آب شیرین‌کن استوار باشد.

۸- با تصویب طرح توسعه منطقه مکران و در صورت تاثیر بر طرح مصوب شهر جدید تیس، بازنگری لازم در اسناد طرح انجام می‌گیرد.»

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.