جواب نیوز

جامعه کارگری همواره خواستار ثبات و حق طلبی بوده است

جامعه کارگری همواره خواستار ثبات و حق طلبی بوده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست با نمایندگان و اعضای تشکل های عالی کارگری گفت : ایجاد تشکل های قوی با صدای بلند و تشکل های متعدد با هویت واحد ، آرمان ما در ایجاد تشکل های کارگری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی،وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با حضور در نشست با نمایندگان و اعضای تشکل های عالی کارگری که بعد از ظهر امروز ۲۸ فروردین برگزار شد، گفت: رابطه خوبی با اعضای تشکل ها و در جریان مسائل کارگری قرار دارم و تحولات جامعه کارگری را به خوبی می دانم.

وی با اعلام اینکه در تشکل های کارگری به صورت کمی ۵۵ درصد رشد داشتیم گفت: تشکلات تجمعی ما در حال فرو افتادن بود که آنها را در قالب شوراها احیا کردیم، چرا که وجود هر نوع تشکلی که در آن کارگران انبوه شرکت داشته باشند برای ما مهم است. باید به سمت قدرتمند کردن تشکل ها پیش برویم .

ربیعی شنیده شدن صدای تشکل ها و کیفی کردن فعالیت های آنها را راهکاری دیگری برای قدرتمند سازی تشکل ها دانست و افزود: برای این منظور پیوند با نخبگان فکری اهمیت دارد، ما باید بتوانیم اشخاصی که صدایشان پژواک دارد دعوت کنیم و یک نهاد خوب بسازیم. تشکل های قوی با صدای بلند آرمان ماست.خواستگاه جامعه کارگری نهاد گرایی است واین صداها باید بلندتر شنیده شود .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جامعه کارگری در فرایندهای اقتصادی سریع پیش آمده از خود صبوری خوبی نشان داد اظهار داشت: جامعه کارگری در تحولات اخیر و شبه اغتشاشات حضور نداشت و این نشان از آن دارد که جامعه کارگری دیدی دراز مدت و آینده اندیش دارد.البته جامعه کارگری همواره خواستار ثبات خواهی همراه با حق طلبی بوده است.

ربیعی هم افزایی بین تشکل ها را از دیگر عوامل قدرتمندی آنها خواند و گفت: تشکل ها باید هم افزایی مشترک داشته باشند ، مثل مسئله مزد که گفت و گو پیرامون آن بین تشکل ها تفاهم ایجاد کرده است و ما در این راستا باید بتوانیم تشکل های متعدد با هویت واحد را تقویت کنیم.

وی در پایان بر لزوم سه جانبه گرایی در تامین اجتماعی تاکید کرد و گفت: اگر سه جانبه گرایی را حاکم کنیم فشارها بر سازمان کم می شود.

انتهای پیام/

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.