جواب نیوز

تلاش می‌شود در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحول جدی صورت بگیرد

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اعضای هیئت تحقیق و تفحص مجلس از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه رسیدگی‌ها به موضوع مبارزه با قاچاق کالا بازدید میدانی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی استان هرمزگان داشتند.

به گزارش ایسنا، احمد انارکی محمدی در نشست مشترک گروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان، هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و دبیران گروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های خوزستان، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی، افزود: در مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید آسیب‌شناسی دقیقی در حوزه‌های قانونی، اجرایی، انتظامی و قضایی صورت بگیرد و تلاش شود با به‌کارگیری سیستم‌های نرم‌افزاری از قاچاق جلوگیری شود.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس افزود: مبارزه با قاچاق کالا باید به‌صورت هماهنگ و لحاظ تمامی جوانب صورت بگیرد، از طرفی اقدامات تکمیلی نیز باید به نحوی باشد که انگیزه اقتصادی قاچاق مهار شود.

انارکی محمدی افزود: برای مقابله با قاچاق خرد مانند کالاهای ته لنجی و کولبری باید به بحث اشتغال مرزنشینان توجه شود، چراکه در صورت ایجاد اشتغال پایدار در استان‌های مرزی، تمایل به قاچاق خرد، کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس تلاش می‌شود تا راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکلات در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشنهاد شود. در هر صورت باید با قاچاق کلان و سازمان‌یافته که با کانتینر اقدام به واردات کالای قاچاق می‌کنند، برخورد جدی و مؤثر انجام شود و انجام این مهم به‌صورت سیستمی‌ باشد و اقدامات پیشگیرانه مدنظر باشد.

انارکی محمدی یادآور شد: تلاش خواهد شد تا در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحول جدی صورت بگیرد، البته انجام این مهم نیاز به همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌ها دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک منبع

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.