جواب نیوز

تاکید استاندار خراسان شمالی بر توسعه ورزش دانش آموزی

 تاکید استاندار خراسان شمالی بر توسعه ورزش دانش آموزی تاکید استاندار خراسان شمالی بر توسعه ورزش دانش آموزی

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر این که مدیران دستگاه های اجرایی باید شعار ما می توانیم را عملیاتی کنند، گفت:در گام نخست عملیاتی کردن این شعار در حوزه ورزش استان انجام گیرد زیرا ورزش موجب کاهش آسیب های اجتماعی در دانش آموزان می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، دکتر محمدرضا خباز در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر اهمیت و نقش ورزش مدارس اظهار داشت:سازمان مدیریت و برنامه ریزی راهکاری پیدا کند تا با توافق دستگاه های اجرایی استان و موافقت مدیران، یک درصد از سهم کل اعتبارات هر دستگاه به امر ورزش و تربیت بدنی اختصاص یابد.

وی افزود: برای سالجاری نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان می تواند از اعتبارات باقی مانده خود به امر ورزش اختصاص دهد.

دکتر خباز تصریح کرد: دغدغه اصلی مجموعه آموزش و پرورش استان بحث کمبود اعتبارات و تامین منابع است لذا راهکارهای لازم برای حل مشکلات این حوزه شناسایی و در صورت نیاز مکاتبه ای با دفتر مقام معظم رهبری انچام شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز در این شورا اظهار داشت:اکثر موضوعات مطرح در جلسات شورای آموزش و پرورش در ارتباط با ساخت و ساز، بودجه و اعتبارات است در حالی که جای خالی مباحث فرهنگی به شدت احساس می شود.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که محتوای آموزش و پرورش انسان سازی است، خاطرنشان کرد:مدارس بیشتر در معرض آسیب ها و تهاجم فرهنگی هستند لذا شورای آموزش و پرورش باید بیشتر بر مسائل فرهنگی تمرکز کند و اهتمام جدی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این شورا اظهار داشت:هشت مجموعه ورزشی چند منظوره در شهرستان های استان وجود دارد که با وجود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی سالهاست که رها شده است.

رضا رجب زاده خاطرنشان کرد:برای تکمیل این مجموعه های ورزشی به ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که می توانیم با تکمیل آن این مجموعه ها را به مدیریت بحران و ورزش مدارس اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: هر چند فضاها و امکانات خوبی هم در دانشگاه های استان وجود دارد که مجموعه آموزش و پرورش می تواند از این ظرفیت نیز به خوبی بهره مند شود.

بررسی مسائل و مشکلات مرتبط با مدارس چند پایه و عشایری و راهکارهای حمایت از این مدارس، برگزاری پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، بررسی و تبادل نظر در خصوص طرح ساماندهی کمک ها به دانش آموزان محروم و نیازمند و بررسی مسائل و مشکلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اهم دستورکارهای این جلسه شورای آموزش و پرورش استان بود.

Print Email Short Link

کد خبر: ۷۷۳۱۴۹

تاریخ خبر:

آسیب های اجتماعی خراسان شمالی دانش آموزان دستگاه های اجرایی مدرسه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.