جواب نیوز

تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تولید تلاوت ترتیل

در جلسه مدیران شورای عالی قرآن و رادیو قرآن مطرح شدتأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تولید تلاوت ترتیل

جلسه مدیران شورای عالی قرآن و رادیو قرآن برگزار و در آن بر ضرورت توجه به اصول، استانداردها و نصاب فنی در تولید تلاوت‌های ترتیل و بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تلاوت ترتیل مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ جلسه مشترک مدیران شورای عالی قرآن و رادیو قرآن، عصر امروز یکشنبه ۳ دی‌ماه، به میزبانی رادیو قرآن برگزار شد.

در بخشی از این جلسه موضوع تلاوت‌های ترتیل از زوایای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ضرورت توجه به اصول، استانداردها و نصاب فنی در تولید تلاوت‌های ترتیل، در نظر گرفتن کاربرد و نوع استفاده از این تولیدات در رسانه، لحاظ ذائقه مخاطبان، بهره‌گیری از ظرفیت قاریان توانمند در تلاوت ترتیل در سراسر کشور و… از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

همچنین مقرر شد از ظرفیت کارشناسی جلساتی که با موضوع ترتیل به‌عنوان یکی از دستورکارهای چهاردهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن برگزار می‌شود، استفاده شود.

در بخش دیگری از این جلسه در مورد ارتقای کمّی و کیفی کرسی‌های تلاوت اذانگاهی که به صورت مشترک توسط شورای عالی قرآن، رادیو قرآن و همراهی نهادهای دیگر برگزار می‌شود گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

سیدعلی سرابی قائم مقام شورای عالی قرآن، احمد ابوالقاسمی مدیر شبکه رادیویی قرآن، علی‌اکبر حشمتی معاون نظارت شورای عالی قرآن، عباس امام جمعه معاون تولید شورای عالی قرآن، محمدتقی میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن، حجت‌الاسلام محمودرضا ذکاوت سرپرست گروه محافل رادیو قرآن، سعید رحمانی رئیس دفتر برنامه‌ریزی شورای عالی قرآن و سیدمجتبی حسینی مدیر پخش و نظارت در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/a373gb لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.