جواب نیوز

بسیج نقش تعیین کننده در اعتلای انقلاب دارد

 بسیج نقش تعیین کننده در اعتلای انقلاب دارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

بسیج نقش تعیین کننده در اعتلای انقلاب دارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: بسیج مردمی که ریشه در عاشورا دارد، نقش تعیین کننده ای در حفظ و اعتلای انقلاب اسلامی دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین «عبدالله حاجی صادقی» در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور فرماندهان، مسئولین و جمعی از کارکنان ستاد سازمان بسیج که در سالن شهید فهمیده این سازمان برگزار شد، تقارن هفته بسیج و هفته وحدت را امری مبارک خواند و اظهار داشت: ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با این حجم از تهاجم، فتنه و دشمنی ها به واقع یک معجزه الهی است.

وی افزود: در تاریخ اسلام هیچ نظام ولایی نداریم که بیش از یک دهه عمر کرده باشد، اما امروز نه تنها انقلاب اسلامی ۴۰ سال زنده مانده بلکه در طول این سال ها حرکتی رو به جلو داشته و دشمن را به عقب رانده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی چالش ها و مشکلات بسیاری در برابر حرکت الهی خود داشته و از پیچ های خطرناکی عبور کرده است اما نکته مهم این است که توقف نداشته و دشمن به این اعتراف کرده است؛ تا جایی که دشمنان اعلام کردند انقلاب اسلامی مرگ تدریجی‌شان را رقم زده است.

حاجی صادقی با بیان این که انقلاب اسلامی دشمنان زیادی در دنیا دارد، افزود: دشمنان با وجود انقلاب و حرکت رو به جلوی آن، موجودیت خود را در خطر می بینند و با تمام قوا برای نابودی، توقف و یا حداقل کنترل انقلاب اسلامی به میدان آمده اند؛ در چنین شرایطی که انقلاب زنده است و دشمنان متعددی هم دارد، به محافظ نیاز دارد.

وی به کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم شناسایی و تقویت عوامل بقای انقلاب اسلامی، اشاره کرد و یادآور شد: در بررسی عوامل بقا انقلاب اسلامی ایران ۴ عامل اصلی وجود دارد که عامل نخست، موتور محرک انقلاب یعنی «اسلام» است که ماهیت دینی انقلاب ماست.

نماینده ولی فقیه در سپاه در تشریح دومین عامل بقای انقلاب اسلامی گفت: حرکت دهنده و راننده انقلاب اسلامی ولی فقیه است که قطار انقلاب را در مسیر صحیح و صراط مستقیم هدایت می کند تا اسلام ناب محمدی را دنبال کرده و دچار تحریف نشود؛ در واقع ولایت فقیه اجازه انحراف انقلاب اسلامی را نمی دهد که این از عوامل مهم بقای انقلاب اسلامی است.

حاجی صادقی از مردم به عنوان عامل اقتدار بخش انقلاب اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: آخرین عامل اصلی بقا انقلاب نیز روحیه تسلیم ناپذیری و سلطه ستیزی تحت عنوان «روحیه استکبار ستیزی» است.

وی تصریح کرد: این چهار ستونی که انقلاب اسلامی را حفظ کرده است در دو نهاد و جایگاه بیشتر از دیگر نهادها تقویت شده اند که نخست رهبری است که ضمن هدایت انقلاب اسلامی در صراط مستقیم و مدیریت انقلاب در بحران های حساس مانع انحراف انقلاب در فتنه ها نیز شده است و دومین نهاد که در حفظ و توسعه پیشرفت انقلاب بیشترین نقش را ایفا کرده بسیج است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که فرهنگ بسیج ریشه در فرهنگ عاشورایی و فرهنگ فاطمی دارد، افزود: من بزرگ ترین بسیجی را حضرت فاطمه(س) می بینم چراکه در راه حفظ دین خدا همه چیزش را تقدیم کرد.

Print Email Short Link

کد خبر: ۷۷۹۶۶۱

تاریخ خبر:

انقلاب انقلاب اسلامی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ولی فقیه لینک

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.