جواب نیوز

اولویت تیم ملی هندبال کسب سهمیه جهانی است/ نیاز به هماهنگی داریم

الله کرم استکی در گفتگو با مهر:

الله کرم استکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: من از روز دوم اردوها به جمع تیم پیوستم. خدا را شکر همه چیز در اردو خوب بوده و مربی خوبی هم در راس تیم قرار گرفته است. تنها نیاز به چند بازی تدارکاتی داریم که آن نیز از سوی فدراسیون هماهنگ شده و قرار است به اسلوونی و قطر برویم.

وی افزود: ما در مسابقات قهرمانی آسیا اول به فکر کسب سهمیه رقابتهای جهانی هستیم و بعد از آن به فکر ایستادن روی سکو. تا آنجایی که اطلاع دارم همه تیم های آسیایی مطرح همچون کره جنوبی، ژاپن، قطر و بحرین همگی در اردو بوده و برنامه ها و بازیهای تدارکاتی خوبی را دنبال می کنند.

ملی پوش هندبال کشورمان تصریح کرد: تیم هندبال ایران پتانسیل بالایی دارد و آینده روشنی پیش روی ماست. تیم ما قبل از این افتخارات زیادی داشته و هم اکنون نیز به دنبال کسب مدال خوبی در آسیا می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به فاصله کمتر از یک ماه تا مسابقات قهرمانی آسیا آیا به نظرتان این تعداد اردو و برنامه تدارکاتی برای تیم کافی است یا خیر گفت: بچه ها بازیکنان خوبی برای تیم هایشان هستند و همه با تجربه می باشند. به نظرم تنها نیاز ما برگزاری چند بازی تدارکاتی و در نهایت ایجاد هماهنگی بین بازیکنان است. برای هماهنگی تیمی با انجام بازیهای تدارکاتی و اجرای تاکتیک های مربی می توانیم به شرایط ایده آلی برسیم.

استکی در مورد حضور «ماجک» به عنوان سرمربی تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: این مربی اسلوونیایی همیشه یادگاری های خوبی برای هندبال ایران برجای گذاشته است. معتقدم او برای هندبال ماماجم خوش یمن بوده است. مطمئنا این بار هم می توانیم شاهد اتفاقات خوبی با او در مسابقات قهرمانی آسیا باشیم.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در بخش مردان اواخر دی ماه سال جاری در کره جنوبی برگزار می شود. این رقابتها جنبه انتخابی رقابتهای جهانی را نیز دارد. تیم ملی هندبال کشورمان نیز به همین منظور از اول تا سوم دی ماه در تهران اردو زد و سپس برای برپایی اردوها و برگزاری بازیهای تدارکاتی راهی اسلوونی و قطر شده است.

لینک اصلی خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.