جواب نیوز

اصفهانیان: هزینه اردو کیش‌ داورها پرداخت شد/ شرایط را برای دیده شدن فغانی فراهم کرده بودیم

رییس کمیته داوران می‌گوید هر داوری باید علاوه بر تلاش و کوشش، زمینه دیده شدن برای او مهیا باشد که ما این امر را برای امثال فغانی و فنایی مهیا کردیم.

فریدون اصفهانیان در گفت‌و گو با ایسنا درباره عملکرد داوران در نیم فصل نخست لیگ برتر گفت: مقایسه داوران با عملکرد سال گذشته آن‌ها نشان می‌دهد که تعداد اشتباهات کاهش پیدا کرده است و داوران عملکرد بهتری داشته‌اند. میزان اشتباهات تاثیرگذار داوران کم شده است و میانگین آن در نیم‌فصل نخست نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: امسال شاهد جوان‌گرایی چشمگیری در داوری بودیم. امسال داوران زیادی موفق شدند که به لیگ برتر راه پیدا کنند و در بالاترین سطح فوتبال ایران قضاوت کنند. هر جوان‌گرایی در هر حوزه‌ای تاوان‌های خاص خود را دارد اما خوشبختانه این کار در بحث داوری کم‌ترین زیان را برای ما داشت که از این بابت خوشحالیم.

رییس کمیته داوران درباره پرداخت حقوق نیم‌فصل داوران گفت: ما در حال پیگیری هستیم تا حقوق معوقه داوران به زودی داده شود. حقوق فصل گذشته داوران در همه رده‌های سنی پرداخت شد و باید سعی کنیم علاوه‌بر پیگیری حقوق داوران لیگ برتری، مزد داوران رده‌های پایه نیز داده شود تا آن‌ها با خیالی راحت به کار خود ادامه دهند. البته این را هم باید بگویم که هزینه داوران برای رفتن به کلاس‌های مربیگری در کیش، توسط هیات‌های فوتبال هر استان به داوران پرداخت شد.

اصفهانیان درباره صحبت‌های فنایی و فغانی مبنی بر تلاش خود آن‌ها برای رسیدن به موفقیت نیز تصریح کرد: هر کسی برای این که بتواند موفق شود باید پیشرفت کند و این قسمت مهمی از فرایند موفق شدن است اما شرایط دیگری نیز باید مهیا باشد. منظور از شرایط، زمینه‌هایی است که فراهم شده تا داوران بتوانند قضاوت کنند و دغدغه‌ای نیز نداشته باشند. در داوری هم مانند فوتبال، اگر شرایط را برای هر داوری مهیا نکنید، نمی‌تواند موفق شود و دیده شود.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک خبر

اخبار مرتبط

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.